У Ковелі презентували дві місцеві житлові програми - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.46 € 32.79
У Ковелі презентували дві місцеві житлові програми

Проєкт програми фінансової підтримки житлового фонду Ковельської територіальної громади на 2021-2024 роки представив перший заступник міського голови Тарас Яковлев.

Фото Вікіпедія/Iramal.

У Ковелі презентували дві місцеві житлові програми

На довгострокові пільгові кредити планується залучити по 200 тисяч гривень з обласного та бюджету громади, 100 тисяч – з державної казни

У Ковелі розробили дві нові місцеві житлові програми. Їх проекти учора підтримала постійна комісія з питань житлово-комунального господарства, екології та благоустрою міста, комунального майна, промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, торговельного та побутового обслуговування населення, інформує Ковельська міська рада.

Надання довгострокових пільгових кредитів мешканцям територіальної громади на індивідуальне житлове будівництво на селі, його реконструкцію та придбання передбачено програмою «Власний дім на 2021 рік». Про це поінформувала депутатів начальник відділу обліку, розподілу та приватизації житла Ніна Іваненко. На названі цілі планується залучити по 200 тисяч гривень з обласного та бюджету громади, 100 тисяч – з державної казни.

Проєкт програми фінансової підтримки житлового фонду Ковельської територіальної громади на 2021-2024 роки представив перший заступник міського голови Тарас Яковлев. Він зауважив, що вона покликана знизити фінансове навантаження на ОСББ і ЖБК.

У місцевому бюджеті на впровадження програми цьогоріч уже передбачено 1,5 мільйона гривень.

Сьогодні для них надзвичайно актуальним є впровадження енергозберігаючих заходів.

Передбачається наступні три механізми їх підтримки:

  • відшкодування частини суми кредитів;
  • отримання безвідсоткової позики (поворотної фінансової допомоги) у Револьверному Фонді Міст Асоціації «Енергоефективні міста України»;
  • відшкодування частини відсотків по кредитах.

Міська влада таким чином хоче заохотити людей до участі в проєктах, що стосуються термомодернізації, підвищення комфорту, естетичного вигляду житлових будинків, заміни внутрішніх мереж.

У місцевому бюджеті на впровадження програми цьогоріч уже передбачено 1,5 мільйона гривень.

Обранці громади також проголосували за проект рішення про надання згоди на участь міської ради в програмі Револьверного Фонду Міст Асоціації «Енергоефективні міста України». До Асоціації, як членські внески, буде перераховано також 1,5 мільйона гривень.