Дідусь викопав «Кобзар» із землі: родина із Луцька з'ясовує вік сімейної реліквії (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.93 € 32.62
Дідусь викопав «Кобзар» із землі: родина із Луцька з'ясовує вік сімейної реліквії (Відео)

У книзі, де мала б бути вказана дата, сторінка з часом знищилася.

Фото Суспільного.

Дідусь викопав «Кобзар» із землі: родина із Луцька з'ясовує вік сімейної реліквії (Відео)

9 березня Суспільне розповідало про акцію «Прийди зі своїм Кобзарем». Лучанин Павло Богонос приніс на захід сімейну реліквію і розповів кореспондентам, що його «Кобзар» видали 19 століття. Зі слів мами школяра, ця інформація – не точна.

Разом із Суспільним родина вирішила з'ясувати історію видання, яке організатори акції у Луцьку визнали одним із найстаріших.

Якого року виданий «Кобзар», не знає ніхто з родичів, бо сторінка у книзі, де мала б бути вказана дата, з часом зіпсувалася. у 1939 році книгу відкопав дідусь Мирослави Богонос. Видання ховали від війни.

У 1939 році книгу відкопав дідусь Мирослави Богонос. Видання ховали від війни.

 

 «Мама казала, що Захар Беркут 1890 року, і «Кобзар «десь теж цих років. Так я синові й сказала, що це 19 століття. Мені було б цікаво взнати з якого року хоча б приблизно ця наша сімейна реліквія», - каже власниця книги Мирослава Богонос.

Щоб з'ясувати історію «Кобзаря» Суспільне разом із власниками книги звернулися до науковців обласного краєзнавчого музею.

Наукова співробітниця музею Марія Філонюк порівняла видання творів Тараса Шевченка 1918-го, яке містить передмову із «Кобзарем» родини Богоносів.

 

Читайте також: Понад сотня людей у Луцьку прийшла до пам'ятника Шевченку з «Кобзарями» (Фото, відео)

 За попередніми висновками науковців музею, книга була видана у минулому столітті. Точного року, коли видали «Кобзар», який зберігає родина Богоносів, у музеї сказати не можуть. Директорка Оксана Важатко говорить: для цього потрібна наукова експертиза.