Марина Порошенко: щоб розірвати ланцюг коронавірусу, потрібно вакцинувати мільйони українців, але вакцини немає - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.73 € 33.28
Марина Порошенко: щоб розірвати ланцюг коронавірусу, потрібно вакцинувати мільйони українців, але вакцини немає

«500 тисяч доз вакцини, які завезені на територію України, недостатньо. Тільки 0,6% населення України зможе провакцинуватися такою кількістю вакцини».

Фото ЄС.

Марина Порошенко: щоб розірвати ланцюг коронавірусу, потрібно вакцинувати мільйони українців, але вакцини немає

Недовіра до вакцинації – це віддзеркалення недовіри до центральної влади

Про це в ефірі на телеканалі «Прямий» сказала голова Постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко. Вона наголосила, що тільки масова вакцинація може розірвати ланцюг епідемії, однак в Україні немає достатньої кількості доз. 

Якщо б довіряли владі, довіряли б її діям. Все відбувається хаотично, в непрозорий спосіб.

«Якщо б довіряли владі, довіряли б її діям. Все відбувається хаотично, в непрозорий спосіб. Закрили інформацію про вакцину, яка зараз у нас завезена. Ми не знаємо, скільки коштувала ця вакцина для України. Звідси з’являються чутки, незрозуміле ставлення до вакцини», – пояснює Марина Порошенко.

Але головна проблема – це відсутність вакцин в Україні, наголошує голова профільної комісії. 

«500 тисяч доз вакцини, які завезені на територію України, недостатньо. Тільки 0,6% населення України зможе провакцинуватися такою кількістю вакцини. Це «ні про що». Це мають бути мільйони доз вакцин, які будуть одночасно завезені, і провакциноване масово населення України, щоб розірвати ланцюг інфікування і поширення коронавірусу», – наголошує Марина Порошенко.

Вона зауважила, що громадяни мають чітко розуміти, коли і в який спосіб кожен з них зможе отримати необхідне щеплення. Натомість зараз реєстрація на вакцину перетворилась на сумний «мем», бо люди отримують місце в черзі через 10-15 років. 

Читайте також На Волині від COVID-19 вакцинували майже три тисячі людей.

«Якщо б дійсно українці побачили чіткі, послідовні, професійні дії влади щодо завезення вакцини, щодо чіткого розподілу категорій людей, які мають вакцинуватися. Якщо б були прозорі черги на вакцинування. А що ми бачимо на сьогоднішній день? На порталі «Дія» реєструються українці, і це вже серед молоді стало своєрідним мемом, коли вони обмінюються інформацією, в якому році вони будуть провакциновані. З такими темпами вакцинації, яка відбувається в Україні, хтось в 36-му році, хтось в 40-му році. Вся ця ситуація і породжує недовіру до вакцинації», – зауважує Марина Порошенко. 

«Я як лікар закликаю, що вакцинуватися потрібно. Це єдиний спосіб подолати епідемію коронавірусу в Україні, і ми маємо більш відповідально до цього ставитися, об’єднатися і вимагати від влади, щоб вони дійсно завезли необхідну кількість вакцини в Україну і масово провакцинували громадян», – резюмує Марина Порошенко.