Курси НБУ $ 41.82 € 48.79
ЩО ПРОПОНУЮТЬ БАТЬКАМ І УЧНЯМ НА ШКІЛЬНИХ ЯРМАРКАХ?

Волинь-нова

ЩО ПРОПОНУЮТЬ БАТЬКАМ І УЧНЯМ НА ШКІЛЬНИХ ЯРМАРКАХ?

Незабаром шкільний дзвоник знову покличе учнів у класи. Ясна річ, це додає турбот батькам. І тим — у кого діти старшого віку, і тим, хто вперше поведе до школи сина чи доньку...

Незабаром шкільний дзвоник знову покличе учнів у класи. Ясна річ, це додає турбот батькам. І тим — у кого діти старшого віку, і тим, хто вперше поведе до школи сина чи доньку

Анастасія ФІЛАТЕНКО


Для першокласників, наприклад, треба придбати і новеньку шкільну форму, і взуття, і шкільне приладдя, і канцтовари та й багато чого іншого, необхідного школярику. Не обминають турботи і тих батьків, у кого діти старшокласники. Не секрет, що вони вже не хочуть ходити до школи у формі, хоч вона й запроваджена. Але це не означає, що можна, як то кажуть, дешево відбутися. Більшого розміру одяг і взуття вимагають і більших затрат. Але, як то кажуть, від цього нікуди не дінешся. До 1 вересня хочеш чи не хочеш, а все необхідне треба придбати.
Нині повсюдно організовуються шкільні базари, ярмарки-продажі. Рекламує проведення шкільного базару гуртівня самообслуги «Пакко», що на вулиці Клима Савура у Луцьку. До того ж сказано у рекламі, що там різних товарів, треба розуміти — шкільних, до тисячі найменувань. Досі знала ту гуртівню, яка пропонувала чисельні найменування харчових продуктів і напоїв. І ось раптом там же шкільний базар.
Виявилося, що на подвір’ї цієї гуртівні зробили окреме приміщення, яке швидко монтується і де проводять продаж товарів для школярів, та ще й пропонують взяти участь у розіграші призів тим, хто купить їх тут і візьме участь у грі. І все ж таки сотні найменувань шкільних товарів, названих у рекламі, — це швидше всього перебільшення. Ясна річ, батьки можуть придбати і на цьому шкільному базарі багато необхідного для майбутнього школяра. Але тут є, на жаль, далеко не всі товари. Зокрема, відсутня така необхідна шкільна форма.
У місті з’явилися оголошення про те, що Регіональна торгово-промислова палата України організовує і проводить виставку-ярмарок саме для школярів і батьків, котрі можуть придбати все необхідне. Вже на підході до Луцького палацу учнівської молоді можна побачити різноманітне канцелярське приладдя і навіть підручники. Вже кілька років батьків привчають до того, що підручники не бувають дешевими. Наприклад, у книгарні «Лелії» вони від 14 до 23 гривень. Не дешевші і в ТМ «Апельсин». Тут же є зошити різної товщини, канцприладдя.
Треба сказати, що шкільною формою і тут особливо не можуть порадувати. Є лише дві фірми, які нею торгують. Зокрема, мережа магазинів «Юнона» та приватний підприємець Тетяна Комар. Ось підбирає Ірина Домбровська шкільну форму для своєї доньки Ніки, майбутньої першокласниці. Жилетка і спідничка коштують 54 гривні. У той же час мама каже, що на базарі це обійшлося б їй дорожче. Бо вона не вперше займається підготовкою доньки до школи. Вже купила їй взуття, портфель, інші необхідні речі. Каже, що бабуся відкладала з пенсії гроші і дала 1000 гривень, наказавши купити все необхідне для внучки-школярки. Думається, коли все куплять, то швидше всього з тих грошей нічого не залишиться. Однак, дві названі фірми не можуть задовольнити всіх батьків не просто шкільною формою, а й різними її розмірами.
Ясна річ, купують батьки не лише шкільну форму та різне приладдя з тим, щоб не мати клопотів 1 вересня. Певне, необхідно подумати і про те, що будуть носити діти і в холодну пору — теплий одяг, головні убори, трикотаж та інше. Ці товари теж є на виставці. І все ж, відверто кажучи, хотілося б бачити більш широкий вибір.
Тож не випадково звернулася до головного, так би мовити, організатора виставки-ярмарку, президента Регіональної торгово-промислової палати України Сергія Науменка, висловлюючи йому свої зауваження, зокрема, і подивування батьків, чому немає на цій виставці шкільної форми з сусідньої Білорусі, яка завжди цим славилася і славиться. Почула таку відповідь від нього:
— Найперш палата займається пропагандою і підтримкою вітчизняного виробника. Вже добре те, що на нинішній виставці є два саме волинських підприємства, які виробляють товари для маленьких дітей. Таких підприємств в Україні лише три. Не можна забувати й того, що в минулому держава всім, хто займався товарами дитячого асортименту, давала дотацію до 20 відсотків. Нині цього немає. І в переважній більшості приватним підприємцям вигідніше шити одяг для дорослих. Відносно Білорусі, то хоч ми знаємо, що там справді хороша шкільна форма, але їхні підприємства до нас їхати не хочуть. Бо, коли заплатять мито на кордоні, то їм не вигідно буде торгувати тут своїм товаром. Можна погодитися з тим, що у нас немає аж занадто великого вибору для майбутніх школярів, хоч участь беруть представники виробництва і торгівлі товарів для дітей з шести регіонів України. Пояснюється це й тим, що подібні шкільні базари, виставки-продажі проходять нині у різних областях України. І найперше вони беруть участь у себе вдома.
Треба сподіватися, що батьки таки придбають все необхідне для дітей, хоч це, відверто кажучи, обійдеться їм у копієчку. Можна втішатися тим, що, як сказав в управлінні освіти і науки облдержадміністрації заступник начальника Володимир Войтович, всі діти від першого до п’ятого класу стовідсотково матимуть всі необхідні підручники безкоштовно. До того ж, саме для цих класів їх вже мають необхідну кількість. А от із 62 назв підручників для шостих класів мають поки що чотирнадцять назв. Доставкою підручників в райони займається волинське підприємство з торгівлі та постачання Міносвіти і науки України, а звідти направляють їх у школи. Будуть, звичайно, використовувати і ті підручники, які є в шкільних бібліотеках. І все одно немає впевненості, що всі школярі 7-их—11-их класів матимуть їх повністю. Тож, видно, не випадково магазини пропонують батькам придбати їх. А на ті підручники, які отримають учні в школах, кошти виділяються централізовано з державного бюджету.
Telegram Channel