У Польщі поставили пам’ятник українському священнику-рятівнику - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.61 € 33.48
У Польщі поставили пам’ятник українському священнику-рятівнику

фото з сторінки Фейсбук Володимира В"ятровича

У Польщі поставили пам’ятник українському священнику-рятівнику

Пам’ятник видатному українському гуманісту, блаженному священномученику отцю Омеляну Ковчу, відомому як “парох концтабору Майданек”, встановили цього тижня на Дорозі мучеників Майданека у Любліні, Польща.

  «Будучи ув'язненим в концтаборі Майданек, отець Ковч дав  світові взірець людяності. Він довів, що людина завжди має вибір у момент випробування. 

  Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Володимир Вятрович – голова Українського інституту національної пам’яті (2014–2019), історик, публіцист, народний депутат.

 «Газета «Волинь» писала про Омеляна Ковча, який під час Другої світової війни допомагав і рятував євреїв, українців, поляків. У 1943 р. його відправили до концтабору Майданек, де він виконував душпастирську службу серед ув'язнених різних конфесій та національностей. 2001 року Папа Римський проголосив Омеляна Ковча блаженним священномучеником..

   Рада польського міста Любліна на початку 2018 року одноголосно постановила спорудити пам’ятник українцеві Омеляну Ковчу. Над скульптурою працювали скульптор Олександр Дяченко та архітекторка Марта Дяченко. Поставили монумент, створений на благодійні внески, поблизу входу до Меморіального комплексу-музею «Майданек». 

«Газета «Волинь» раніше писала про Омеляна Ковча, який під час Другої світової війни допомагав і рятував євреїв, українців, поляків.

«Будучи ув'язненим в концтаборі Майданек, отець Ковч дав  світові взірець людяності. Він довів, що людина завжди має вибір у момент випробування. Передаючи пам’ятник міській владі, ми хотіли б, щоб пам’ять про Бл. Омеляна Ковча стала безсмертною для багатьох поколінь незалежно від національностей та віросповідань», — сказав під час встановлення пам’ятника Іван Васюник, Голова Громадського комітету із вшанування пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча. Саме Комітет опікувався проєктом спорудження пам’ятника від ідеї до її втілення.

  На скульптурі польською, українською та на івриті вигравіюваний фрагмент листа отця Ковча, написаного з Майданека до своєї сім’ї. «Ми тут усі рівні: поляки, євреї, українці, росіяни, латвійці та естонці. Я єдиний священик серед них. Навіть не можу собі уявити, як тут буде без мене. Тут я бачу Бога, який є однаковий для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей. Можливо, наші церкви різні, але один і той же Великий і Всемогутній Бог веде нас усіх. Коли я відправляю богослужіння, усі моляться. Вони вмирають по-різному, а я допомагаю їм перейти цей малий міст до вічності».

Роксолана Вишневич

Читайте також: У Нововолинську встановлять пам’ятник загиблим учасникам Революції Гідності, воїнам АТО та ООС