Проти лідера партії «За майбутнє» Ігоря Палиці відкрили кримінальну справу щодо відмивання грошей - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.44 € 33.53
Проти лідера партії «За майбутнє» Ігоря Палиці відкрили кримінальну справу щодо відмивання грошей

Невже «спалився»?

Фото Jzod/Вікіпедія.

Проти лідера партії «За майбутнє» Ігоря Палиці відкрили кримінальну справу щодо відмивання грошей

Провадження щодо народного депутата із Луцька Офіс Генерального прокурора відкрив ще 20 січня 2021 року

Про цю справу стало відомо із офіційного запиту ДБР, яким слідчий Бюро просить надати інформацію про ймовірний злочин Палиці, – повідомили 29-го березня у Центрі протидії корупції, передає «Сила правди».

Центр протидії корупції раніше звернувся до Офісу Генпрокурора із заявою про ймовірне вчинення злочину Палицею, а саме легалізацію (відмивання) незаконно отриманих доходів, що передбачено статтею 209 Кримінального кодексу України.

Рівень задекларованих витрат Палиці протягом 2015-2016, 2018-2019 років перевищує рівень його задекларованих доходів, а операції з купівлі-продажу нерухомості в Україні та за кордоном за участі Палиці мають ознаки відмивання (легалізації) коштів.

У заяві наводилися дані, які свідчать, що Палиця був і залишається тісним та відданим партнером олігарха Ігоря Коломойського, використовує в його інтересах свої повноваження народного депутата. Палиця не декларує своє майно, та сам визнав, що умисно переоформив право власності на свою колишню дружину, з якою підтримує тісні зв’язки, та сина, які володіють численними дороговартісними активами і мають ділові зв’язки з партнерами Палиці Коломойським та Геннадієм Боголюбовим. 

Також у заяві вказано, що рівень задекларованих витрат Палиці протягом 2015-2016, 2018-2019 років перевищує рівень його задекларованих доходів, а операції з купівлі-продажу нерухомості в Україні та за кордоном за участі Палиці мають ознаки відмивання (легалізації) коштів.

Читайте також: Підтримайте програму майбутнього українського князівства.

Офіс Генпрокурора відкрив відповідну кримінальну справу у січні, проте, відомо про це стало тільки зараз. Провадження веде ДБР.

Про ймовірне відмивання Палицею грошей ЦПК написав у проєкті-розслідуванні #ЗробимоЇхВізиРазом. За даними із реєстрів та інших відкритих джерел, у 2016 році Палиця отримав дохід у 35 млн грн, який відобразив у декларації. В одному із інтерв’ю він заявив, що це кошти, які він отримав за продане майно у 2016 році. Продав він його кіпрській компанії «АМЕРСФУТ» (Amersfoot LTD). 

Згідно з декларацією, в 2016 році Ігор Палиця володів лише одним майном – нежилим приміщенням у Києві площею 267,8 кв.м., яке він придбав у травні 2013 року за 3,4 млн грн. Виходить, він купив приміщення за 1500 доларів за кв. метр, а продав – за 5140 доларів за кв. метр. Враховуючи інфляцію, дохід Палиці склав 250%.

Але річ у тому, що у компанії «АМЕРСФУТ», яка нібито купила приміщення, не було достатньо грошей, щоб заплатити 35 мільйонів гривень за нерухомість Палиці, а фактичне нерухоме майно в Києві не відображалось у його фінансовій звітності. Більше того, сама компанія «засвітилася» в операціях із зятем Геннадія Боголюбова, ексбенефіціаром «Приватбанку» і діловим партнером Ігоря Коломойського, яким є і сам Палиця.

Читайте у нас ще: Про волинських Королеву слова і Героя АТО.

«Виходить, що Палиця нібито продав втридорога нерухомість компанії, яка ніяк не могла заплатити таких грошей, бо їх просто в неї не було. Якщо врахувати, що компанія «засвітилася» у зв’язках із наближеними до Коломойського людьми, то на думку спадає одне – Палиця міг просто відмивати сумнівні гроші за допомогою своїх партнерів», – прокоментував ситуацію юрист ЦПК Денис Свириденко.