У 2020-му закрилися 48 українських книгарень з-понад 200. Міністр хоче це виправити - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.72 € 33.41
У 2020-му закрилися 48 українських книгарень з-понад 200. Міністр хоче це виправити

Влада планує, що книжкова галузь увійде в етап відродження.

Фото з архіву «Дня».

У 2020-му закрилися 48 українських книгарень з-понад 200. Міністр хоче це виправити

Наклади видавців скоротилися на 32%

Минулого року в Україні закрилися 48 книгарень із 222 активних, а наклади видавців зменшились на третину. Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив у колонці для видання НВ.

Міністр зазначив, що з кожним роком тиражі книг зменшуються. У 2020-му наклади видавців скоротилися на 32%, також закрилися 48 книгарень із 222 активних.

«Такі цифри несуть за собою невтішну динаміку, зокрема зниження грамотності населення, кар'єрних досягнень, рівня освіченості громадян, відсутність успішності, задоволеності життям, широкого кругозору і обізнаності. До речі, серед нечитачів вдвічі більше безробітних, ніж серед любителів читання. Як читача мене турбує поточний стан сфери», - повідомив він.

Міністр заявив, що вже фіналізовано стратегію з промоції читання в Україні, яка розрахована на 2021-2025 роки.

Міністр заявив, що вже фіналізовано стратегію з промоції читання в Україні, яка розрахована на 2021-2025 роки. Вона має дозволити підвищити статус книгочитання в державі, зробивши його ключовим у свідомості людей для здобуття навичок, необхідних і зараз, і для успіху в майбутньому.

Основні цілі стратегії: створення конкурентоспроможного книжкового ринку в Україні, який задовольняє потреби споживачів, виробників та розповсюджувачів літературного продукту; надання доступу читачу до легальної літературної продукції на всій території України; читання як тренд і модна звичка.

«При успішній реалізації запланованого - книжкова галузь увійде у етап відродження.

Серед дорослих зміниться кількість читачів: кількість дорослих, які читають не менше як раз на місяць (46%) зросте до 51%, при цьому кількість щотижневих читачів (27%) зросте до 30%. Серед дітей кількість нечитачів (18%) зменшиться до 15%.

Читайте також: Артем Шошин із Луцька працює …прем’єром

Щодо сфери загалом, станом на 2025 рік, середній наклад ринкової книги становитиме 3500 примірників, оновиться 2000 публічних і шкільних бібліотек-хабів», - додав Ткаченко.