Лічені дні лишились до початку нового навчального року, а підручники для школярів ще в дорозі. І якщо ті діти, що навчатимуться в 1—5 та 7—11-их класах , можуть скористатися тими, що вже були у вжитку в своїх шкільних бібліотеках, то з шестикласниками складніше...
Анастасія ФІЛАТЕНКО
Лічені дні лишились до початку нового навчального року, а підручники для школярів ще в дорозі. І якщо ті діти, що навчатимуться в 1—5 та 7—11-их класах , можуть скористатися тими, що вже були у вжитку в своїх шкільних бібліотеках, то з шестикласниками складніше.
Адже поступово школи України переходять на 12-річне навчання. Минулого року це стосувалося змін у програмах та підручниках для п’ятикласників, нині — шестикласників. І має бути підручників та посібників саме для них аж 62 назви. На понеділок, 21 серпня, завезли їх в область лише 14 назв. Ще тиждень тому була колегія в Міністерстві освіти і науки в Києві. Міністр Станіслав Ніколаєнко запевнив, що підручники, в першу чергу для шестикласників, будуть інтенсивно надходити в області, навіть у вихідні. Товарознавець підприємства по торгівлі та постачанню Міністерства освіти і науки Людмила Буйняк повідомила, що постачальники обіцяють направити їх протягом нинішнього тижня. І додала, що швидше всього до першого вересня далеко не всіх шестикласників зможуть забезпечити ними. Адже в області сотні шкіл, а підручників для учнів цієї категорії мають поки що десь 23 відсотки. Взагалі ж ситуація з підручниками лишається напруженою не лише в нинішньому році. Якось так планують, що в центрі виділяють на них кошти вже влітку, навіть у серпні. Спробуй отримати і направити їх своєчасно до шкіл. До того ж чомусь у Міністерстві освіти і науки вирішили, що нові підручники для учнів 8—11 класів не потрібні. Звичайно, частина учнів скористається тими, що є в шкільних бібліотеках. Але ж необхідно мати і певне поповнення. Але область досі нічого не одержала, якщо вести мову про підручники для старшокласників. Всі сили, мабуть, кинуто, аби видрукувати, доставити їх для шестикласників. Та хіба у Міністерстві освіти і науки про це не знали і хіба це перший раз, коли все відкладають на останній тиждень? Уряди змінюються, а ситуація лишається непривабливою. Мимоволі батьки купуватимуть їх по високих цінах, бо як же дітям бути без підручників, які безкоштовно обіцяла держава. Поцікавилася в начальника Луцького міського управління освіти і науки Сергія Калуша, як справи з підручниками в обласному центрі. Сергій Миколайович повідомив, що учні шкіл Луцька, окрім шестикласників, забезпечені підручниками на 87 відсотків. Перші-п’яті класи матимуть їх стовідсотково. А от з шестикласниками та ж проблема, що і в інших. До того ж, за тиждень, який, за словами міністра Станіслава Ніколаєнка, мав стати вирішальним, жоден підручник в область не надійшов. На жаль, це вже входить у систему — обіцяти і не виконувати.