Молдова вважає, що суддю-втікача Чауса вивозили машиною військового аташе України - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.63 € 33.50
Молдова вважає, що суддю-втікача Чауса вивозили машиною військового аташе України

Суддя Чаус.

Фото Цензор.НЕТ.

Молдова вважає, що суддю-втікача Чауса вивозили машиною військового аташе України

Молдова підозрює військового аташе при посольстві України Сметанюка в причетності до викрадення судді-хабарника Чауса

Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

«9 квітня посол України в Молдові Марко Шевченко був запрошений у МЗС Молдови, де державний секретар Думітру Соколан передав офіційну ноту. Молдова попросила зняти дипломатичний імунітет з військового аташе при посольстві України С.Сметанюка з метою його кримінального переслідування та притягнення до відповідальності. Також Молдова просить надати згоду на обшук автомашини Сметанюка.

Соколан також повідомив, що впродовж тижня президент Молдови Майя Санду намагалася переговорити з президентом України Володимиром Зеленським, проте не змогла це зробити.

Про це йдеться в повідомленні посольства України в Молдові на ім'я міністра закордонних справ України, переданому дипломатичними каналами сьогодні, повідомляють джерела Цензор.НЕТ», - пише Бутусов.

За інформацією журналіста, Соколан також повідомив, що впродовж тижня президент Молдови Майя Санду намагалася переговорити з президентом України Володимиром Зеленським, проте не змогла це зробити. Молдова просить створити спільну слідчу групу для розслідування обставин вивезення судді-хабарника Чауса.

На підставі зібраних доказів молдавська поліція вважає, що вивезення Чауса здійснювалося машиною військового аташе України в Молдові.

Читайте також у нас: Міжнародний скандал – Ар’єв вимагає розслідувати причетність представників спецслужб до викрадення Чауса​.

У Молдові складна ситуація, і проросійські сили намагаються дискредитувати нашого союзника Санду. І керівництво України зобов'язане зробити все можливе, щоб посприяти президенту Молдови, зазначив головний редактор Цензор.НЕТ.

«Якщо якась дуже обмежена людина вирішила для чогось підозрілого використати дипломатичну машину, замість того, щоб взяти якусь іншу машину в оренду і не залишати ніяких прямих доказів, то треба думати, як вийти з цієї дурнуватої ситуації гідно. А не відповідаючи на дзвінки наших друзів, ми не просто підкреслюємо масштаби дурості в наших держструктурах, а ще й захищаємо цю дурість на шкоду двостороннім відносинам.

Президент України має брати на себе відповідальність за врегулювання такого роду інцидентів», - підкреслив Бутусов.