76 волинян змінили свої імена, прізвища та по батькові - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.61 € 33.48
76 волинян змінили свої імена, прізвища та по батькові

Мали, вочевидь, на те причини.

Фото ілюстративне.

76 волинян змінили свої імена, прізвища та по батькові

29 мешканців Луцької громади змінили прізвища, двоє осіб змінили прізвище і власне ім’я, двоє людей змінили прізвище, ім’я, по батькові та ще двоє прізвище і по батькові

76 мешканців Волині у першому кварталі 2021 року змінили свої імена, прізвища та по батькові.

Про це розповіла заступниця начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Волинській області Ольга Семенюк, інформує Суспільне.

Зокрема, Луцьким міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану зареєстровано 36 змін. 29 мешканців Луцької громади змінили прізвища, двоє осіб змінили прізвище і власне ім’я, двоє людей змінили прізвище, ім’я, по батькові та ще двоє прізвище і по батькові. Також зареєстровано одну зміну власного імені.

Право на зміну імені, прізвища та по батькові особи передбачено статтею 295 Цивільного кодексу України. Людина, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я чи по батькові. Особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою батьків або піклувальників.

Право на зміну імені, прізвища та по батькові особи передбачено статтею 295 Цивільного кодексу України. 

Для зміни імені, прізвища та по батькові подається заява до відділів державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання. Для особи, яка досягла 14-річного віку, разом із заявою потрібно подати письмову заяву батьків про надання згоди на зміну по батькові.

Окрім заяви про зміну імені, прізвища та по батькові потрібно подати ще такі документи:

  • свідоцтво про народження заявника;
  • свідоцтво про шлюб (у разі, коли заявник перебуває у шлюбі);
  • свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі, коли шлюб розірвано);
  • свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
  • свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно було раніше змінено;
  • фотокартка заявника.

Термін розгляду заяви про зміну імені – до трьох місяців. За наявності поважних причин він може бути продовжений, але не більш як на три місяці. Під час реєстрації зміни імені відділ державної реєстрації актів цивільного стану видає заявникові свідоцтво про зміну імені.

Нагадаємо, Кабінет міністрів дозволив громадянам України з 14 років змінювати по батькові на власний розсуд. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 24 лютого. Верховна рада 3 червня у першому читанні підтримала за основу законопроєкт, який дозволяє громадянам України змінювати не лише ім'я та прізвище, а й по батькові. Тоді його підтримали 247 народних депутатів із необхідних 226.

Читати також:  Зібрали тонни одягу: у Луцьку призупиняють проєкт «Соціальні контейнери»

Джерело: Суспільне Волинь