Курси НБУ $ 40.65 € 43.55
Двох російських найманців покарають за катування українських військових

Досудове розслідування проводить Головне слідче управління СБУ.

Фото houstondwi/Flickr.

Двох російських найманців покарають за катування українських військових

Прокурори Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора повідомили про підозру двом громадянам України у жорстокому поводженні з військовополоненими та порушенні законів і звичаїв війни

Як повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора, встановлено, що один із підозрюваних з квітня по грудень 2014 року, будучи охоронцем в одній із «в’язниць» окупаційної адміністрації РФ у Донецькій області, облаштованій у захопленому приміщенні Управління СБУ, жорстоко поводився з військовослужбовцями одного з батальйонів територіальної оборони. З метою деморалізації українських воїнів він регулярно катував їх,завдаючи численні удари руками і гумовим кийком по різних частинах тіла.

Реклама Google

Наразі встановлено понад 250 випадків катувань військовослужбовців та цивільних у цій «в’язниці ДНР».

За даними слідства, інший підозрюваний з квітня 2014 року по лютий 2016 року, будучи охоронцем тієї ж «в’язниці», принижував військовослужбовців батальйону територіальної оборони, словесно ображаючи, залякуючи їх та погрожуючи їх життю.

Нагадаємо, на Рівненщині триває спецоперація із пошуку жінки, яка зникла після богослужіння на Великдень.

Такі злочинні дії є серйозним порушенням статті 130 Женевської Конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року, статті 11 Додаткового протоколу до Женевських Конвенцій.

Наразі встановлено понад 250 випадків катувань військовослужбовців та цивільних у цій «в’язниці ДНР». Загалом у матеріалах кримінального провадження йдеться про 170 незаконних місць несвободи на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей, де учасниками незаконних збройних формувань РФ утримувалося понад 3500 осіб.

Telegram Channel