Курси НБУ $ 40.65 € 43.48
Голова громади на Волині перевів весь документообіг сільради у смартфон (Відео)

Завдяки програмі EGAP отримав таку можливість - тепер підписує розпорядження у декілька кліків за допомогою електронного документообігу.

Фото еспресо.

Голова громади на Волині перевів весь документообіг сільради у смартфон (Відео)

Сільська рада діджиталізована

В'ячеслав Католик – прогресивний голова Зимнівської громади. Хоче швидко реагувати на звернення і ухвалювати рішення. Завдяки програмі EGAP отримав таку можливість - тепер підписує розпорядження у декілька кліків за допомогою електронного документообігу. 

Про це інформує Еспресо.

Діджитального голову журналісти зустріли в дорозі. Він їхав інспектувати ремонтні роботи на каналізації. Якраз отримав дзвінок із сільради – треба терміново погодити документ. Католик швидко переглядає листа і ставить електронний підпис. 

- Я прихильник зменшення бюрократії і оперативності прийняття рішень, –  резюмує голова. 

Підтримку у впровадженні електронного документообігу надала програма EGAP, що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві із Міністерством цифрової трансформації України і фінансується Швейцарією.

- На Волині був запит на те, аби через цифрові інструменти полегшити і оптимізувати систему управління. Яким чином видавати розпорядження, яким чином вони будуть виконуватися. Громада активна і система прийняття рішень має бути оперативною. Тож ми допомогли впровадити документообіг у смартфоні, - розповідає регіональна координаторка програми Оксана Киричук.

А у сусідній Вишнівській громаді діджиталізують освіту. Замість паперових щоденників та журналів тут тепер електронні. Учням подобається записувати домашнє завдання в смартфон, а батькам простіше контролювати успішність дитини. Окрім оцінок, застосунок дозволяє побачити рейтинг успішності у класі. Учителі до сервісу пристосувалися швидко.

Реклама Google

- Зараз під час пандемії, коли є-Інтернет є у  школі, у вчителя вдома і у дітей,  можна не зупиняти своє навчання. У держави є кілька субвенцій для забезпечення шкіл якісної інфраструктурою: наприклад, є субвенція на прокладання інтернету для підключення соціальних об'єктів, -- пояснює директор директорату регіональної цифровізації Мінцифри Вадим Бортник.

Цифровізація активно триває і в серці регіону. У Луцьку знаходиться один із найпрогресивніших в Україні ЦНАПів. Він надає найбільшу кількість послуг і щодня обслуговує до 1,5 тисячі волинян. Записатися можна через смартфон, а очікувати у черзі доведеться не більше 15 хвилин.

Читати також:  «Мені не соромно за прожиті в журналістиці літа»


 

Джерело: Еспресо
Telegram Channel