Є новий сорт найулюбленішої каші українців - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.03 € 32.77
Є новий сорт найулюбленішої каші українців

Сорт татарської гречки Калина характеризується вищою стійкістю до осипання плодів.

Фото agronews.ua.

Є новий сорт найулюбленішої каші українців

В Україні винайшли новий сорт гречки

Подільський державний аграрно-технічний університет  отримав свідоцтво на новий сорт гречки татарської Калина. Його  створено індивідуальним добором з місцевої популяції. Співавторами сорту є кандидати сільськогосподарських наук Вільчинська Л.А., Бурдига В.М., Гаврилянчик Р.Ю., здобувач доктора філософії з «Агрономії» Харевський Є.В.. (заявка № 18657001 від 23. 01. 2018 р.). Про це повідомляє пресслужба університету, пише agronews.ua.

Опис сорту: тип розвитку – ярий. Вихідна материнська популяція походить з Китаю, відноситься до округлої різновидності.

Аналіз структури популяції досліджуваного сорту свідчить про те, що 50% зерен і більше розміщено на головному стеблі і гілках першого порядку, хоча у гречки їстівної цей показник складає лише 30%.

Тривалість вегетаційного періоду гречки татарської сорту Калина становить 87 днів. У досліджуваного сорту спостерігали більшу кількість гілок 1−го порядку (до 5,5 шт.), кількість листків на рослині (22−28 шт.). Аналіз структури популяції досліджуваного сорту свідчить про те, що 50% зерен і більше розміщено на головному стеблі і гілках першого порядку, хоча у гречки їстівної цей показник складає лише 30%.

Урожайність сорту Калина складає 2,28 т/га, висока озерненість суцвіть (4,4 зерен), що вище гречки їстівної на 0,72 т/га і 2,2 зерен/суцвіття відповідно. Сорт татарської гречки Калина характеризується вищою стійкістю до осипання плодів (5 балів) і має високу дружність достигання плодів (5 балів).