У Луцькому районі змагалися джури (Фото, відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.03 € 32.77
У Луцькому районі змагалися джури (Фото, відео)

Участь у грі взяло 9 шкільних роїв громади.

Фото boratyn.ukraina.org.ua.

У Луцькому районі змагалися джури (Фото, відео)

12 травня у Гіркій Полонці на території музею під відкритим небом «Козацька Січ» відбувся ІІ етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура»

У змаганнях взяли участь представники закладів освіти Боратинської громади, передає boratyn.ukraina.org.ua.

Під час урочистого відкриття гри учасників привітав сільський голова Сергій Яручик, зазначивши, що учнівська молодь має здобувати знання, уміння і навички, які потрібні захисникам Вітчизни.

Командам-призерам та команді-переможцю гри «Джура» вручили кубки, а кожен учасник змагань одержав пам’ятні призи та сувеніри.

Участь у грі взяло 9 шкільних роїв громади, у складі яких були учні 6-9 класів. Юнаки та дівчата пройшли випробування в іграх «Відун», «Пластун», змаганні «Рятівник», вправлялися у стрільбі з пневматичної зброї, змагалися за звання кращого у стройовій підготовці, долали «Туристську смугу перешкод» та перетягували линву.

В перерві між змаганнями джурам презентували козацьку зброю та зброю часів другої світової війни, яка зберігається на території музею. Отаман козацького куреня «Чорна рада» Ярослав Лозинський провів школярам цікаву екскурсію криївкою. А в обідню пору на всіх учасників гри чекав справжній козацький куліш.

Завершилося спортивне дійство дуельними перестрілками. Змагання зі стрільби організували представники федерації біатлону Волині на чолі з головою Миколою Поліщуком. Найкращі результати продемонстрували Ілля Марчук (ЗОШ I-III ст. с. Боратин) – 3 місце, Анастасія Лінник (КЗЗСО «Гіркополонківський ліцей») – 2 місце. Перемогу здобула Дарина Казакова (ЗОШ І-ІІ ст. с. Промінь), яка, до того ж, отримала запрошення на безкоштовний навчально-тренувальний збір біатлоністів у Тисовець.

Читайте також: Хто переміг на змаганнях з воркауту в Шацьку (Список, фото).

За підсумками виступів у всіх видах змагань 3 місце з сумою 25,5 балів зайняли джури з КЗЗСО «Радомишльський ліцей», 2 місце з результатом 24 бали посіли джури з куреня «Чайка» ЗОШ І-ІІІ ст. с. Боратин, а переможцем гри став рій «Козацька зірка» КЗЗСО «Гіркополонківський ліцей». Командам-призерам та команді-переможцю гри «Джура» вручили кубки, а кожен учасник змагань одержав пам’ятні призи та сувеніри.

Організатори та учасники змагань висловлюють вдячність отаману козацького куреня «Чорна рада» Ярославу Лозинському, усій його команді за допомогу в організації та проведені дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура».

Довідково: гра «Джура» є завершальним заходом запланованої виховної роботи на засадах традицій Українського козацтва та козацько-лицарської духовності, що проводяться впродовж навчального року. Головна мета гри – це військово-спортивне і національно-патріотичне виховання української молоді на основі традицій українського козацтва.