Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
Вчені створили першу дієву терапію від коронавірусу

Поки терапію випробували на інфікованих мишах.

Фото із сайту korrespondent.net.

Вчені створили першу дієву терапію від коронавірусу

У терапії використовується технологія пригнічення генів РНК, що зупиняє реплікацію вірусу

Вчені розробили експериментальну противірусну терапію прямої дії для лікування COVID-19.

Про це заявили в університеті Гріффіта у вівторок, 18 травня, передає КорреспонденТ.

Дослідження проводилося міжнародною групою вчених з Інституту здоров'я Мензиса в Квінсленді при Університеті Гріффіта (Австралія) і з медцентру City of Hope (США).

Лікування вірусспецифічного міРНК знижує вірусне навантаження на 99,9%

В антивірусному підході наступного покоління використовувалася технологія пригнічення генів РНК, яка називається міРНК (малі інтерферуючі РНК) для прямої атаки на геном вірусу, що зупиняє реплікацію вірусу, а також ліпідні наночастинки, розроблені в Університеті Гріффіта і City of Hope, щоб доставити міРНК в легені - критичне вогнище інфекції.

Реклама Google

«Лікування вірусспецифічного міРНК знижує вірусне навантаження на 99,9%», - заявили вчені.

Поки терапію випробували на інфікованих мишах. Лікування покращило їх виживання і динаміку одужання. У мишей, що вижили і вилікувалися, в легенях не було виявлено жодного вірусу.

За словами професора Кевіна Морріса, ліки придатні для лікування всіх бетакоронавірусів, як SARS (SARS-CoV-1) і SARS-CoV-2, а також інших нових варіантів, які можуть виникнути в майбутньому, тому що терапія націлена на ультраконсервативні області вірусних геномів. Наночастки стабільні за температури 4°C протягом 12 місяців і за кімнатної температури більше місяця, тому агент може бути використаний за відсутності спеціальних умов зберігання.

Читайте також: В Естонії стартувала загальна вакцинація від COVID-19

Нагадаємо, що раніше вчені виявили гени уразливості для коронавірусу. Експерти попереджають, що носії генетичних варіантів SLC6A20, ERMP1, FCER1G і CA11 мають високий ризик розвитку коронавірусної інфекції.

Також повідомлялося, що наукове співтовариство засумнівалося в достовірності даних щодо вакцини Sputnik. Епідеміологи з різних країн помітили безліч невідповідностей у представлених російськими вченими даних, а також ряд незвичайних і підозрілих збігів.

Telegram Channel