Курси НБУ $ 40.65 € 43.48
Бізнесмен хотів нажитися на Олицькій психлікарні

Підприємець включив до кошторису виконаних робіт витрати, узяті «з неба».

Фото видання «Кордон».

Бізнесмен хотів нажитися на Олицькій психлікарні

Завдані збитки чоловік відшкодував добровільно ще до вироку суду

Підприємець, який проводив ремонт у Волинській обласній психіатричній лікарні №2 смт Олика, заплатить 850 гривень штрафу за те, що ошукав керівництво лікувального закладу на 77 тисяч. Також суд на рік позбавив його права займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням державних замовлень та використанням бюджетних коштів. Завдані збитки бізнесмен відшкодував добровільно ще до вироку.

Вирок у справі 25 березня винесла суддя Ківерцівського районного суду Світлана Поліщук, інформує інтернет-видання «Сила правди».

Реклама Google

Історія бере початок ще з грудня 2017-го, коли психлікарня уклала угоду з підприємцем Скирським Олександром Валентиновичем про проведення поточного ремонту одного з приміщень будівлі установи на вулиці Замковій, 28 в Олиці. Загальна сума договору склала 180 359 гривень. Та, як виявилося згодом, заплатити лікарня мала б на 77 445 гривень менше.

Загальна сума договору склала 180 359 гривень. Та, як виявилося згодом, заплатити лікарня мала б на 77 445 гривень менше.

Як йдеться у матеріалах справи, Олександр Скирський вніс до акту виконаних робіт неправдиві відомості про кошти, витрачені на доїзд працівників та їхні відрядження.

Зокрема, підприємець збрехав, що 25 815 гривень пішло на «перевезення працівників будівельних організацій будівельним транспортом», а ще цілих 51 629 гривень буцімто витратили на відрядження цих же працівників на об’єкт будівництва.

«ФОП Олександр Скирський умисно включив витрати, які не були ним понесені та які не підтверджено будь-якими документами, а саме авансовими звітами, рахунками-фактури щодо оплати на проживання працівників, квитанціями та фіскальними чеками про здійснену оплату, подорожніми листами на перевезення працівників», — йдеться у тексті вироку.

Свою провину Скирський визнав і відшкодував лікарні 77 445 гривень, які незаконно привласнив, ще до судового розгляду. Зрештою суд призначив йому 850 гривень штрафу з позбавленням права займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням державних замовлень та використанням бюджетних коштів на рік. Ще 2 778 гривень підприємець заплатить за проведення судово-економічної експертизи.

Попри обман психіатрична лікарня продовжила співпрацю з Олександром Скирським і у 2019-му знову уклала з ним угоду. Цього разу медики замовили встановлення котлів на 49 910 гривень.

Читайте також: Громадам Волині виділили мільйони для облаштування шкільних кабінетів математики

Як пише журналістка видання Марія Смик, загалом Скирський нерідко надає послуги медичним установам. За даними «Clarity Project», саме два лікувальні заклади є найбільшими замовниками ремонтника. Зокрема, він уклав 10 угод з КП «Луцька міська дитяча поліклініка» на 1 116 442 гривні, та 8 угод з КП «Волинська обласна психіатрична лікарня міста Луцька» на 981 254 гривні.

Марія Смик.

Telegram Channel