Під час ремонту в Луцьку виявили ще царське шосе - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.29 € 30.58
Під час ремонту в Луцьку виявили ще царське шосе

Вздовж неї у різних областях можна зустріти поштові станції в характерному неоготичному стилі.

Фото Олексанра Котиса.

Під час ремонту в Луцьку виявили ще царське шосе

Під час реконструкції проспекту Волі у Луцьку виявили Києво-Брестське шосе, яке проклали ще в 1860-х роках

«В деяких місцях на глибині приблизно 30 см починає виринати Києво-Брестське шосе. З огляду на масив старих світлин і архівної інформації, яку я свого часу активно вивчав саме в контексті дорожного і тротуарного покриття, думаю, що це саме ті давні камені, викладені майстрами в рамках великого будівництва доріг в Російській імперії (на більшій глибині бруківки немає, це шосе слугувало аж до епохи асфальту). Дуже цікаво, що історія так близько.

Це була брукована дорога стратегічного значення.

Києво-Брестське шосе проклали в 1860-х роках. У Києві воно починалося від важливої тепер артерії - проспекту Перемоги. У Луцьку проходило через Вульку (проспект Волі), повертало біля монастиря бернардинів, по теперішній Лесі Українки, далі поворот на Ковельську, Красне, і далі», – йдеться у дописі.

Читайте також: Бізнесмен хотів нажитися на Олицькій психлікарні

Це була брукована дорога стратегічного значення. Вздовж неї у різних областях можна зустріти поштові станції в характерному неоготичному стилі. Такий будинок стояв і в Луцьку в районі «АТБ», що на вулиці Ковельській, передає Район.Луцьк.

Олександр Котис також розмістив опис шосе із книги Тадуеша Стецького «Łuck starożytny i dzisiejszy» (1876).

«Дванадцять років тому кам'яна Києво-Брестська дорога (chaussée) пролягла вздовж усього міста, що справило на нього оздоровчий вплив. Бо будучи природно незмірно болотистим, стало тепер доступним для багатьох приїжджих. Зрештою, піднеслася і торгівля завдяки мандрівникам з Києва і Волині до Варшави».