Під час реконструкції проспекту Волі у Луцьку викопали ще одну старовинну знахідку (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.34 € 30.45
Під час реконструкції проспекту Волі у Луцьку викопали ще одну старовинну знахідку (Фото)

Сліди історії.

Фото зі сторінки Олександра Котиса.

Під час реконструкції проспекту Волі у Луцьку викопали ще одну старовинну знахідку (Фото)

Знайшли залишки першого луцького водогону, запроектованого у 1930 році Польським інститутом водогону і каналізації

Під час реконструкції проспекту Волі знайшли довоєнний гідрант (водяний клапан) – залишок першої системи луцького централізованого водогону.

Про це повідомив у фейсбуці начальник управління охорони культурної спадщини Луцької міськради Олександр Котис.

За його словами, гідрант врятували, його мають очистити.

Хто придивляється до деталей старого Луцька, міг не раз бачити маленькі лючки з написом Zasuwa wodna. Це залишки першого луцького водогону

«Хто придивляється до деталей старого Луцька, міг не раз бачити маленькі лючки з написом Zasuwa wodna. Це залишки першого луцького водогону, запроектованого у 1930 році Польським інститутом водогону і каналізації. Головним розробником був ректор Варшавської політехніки, президент Варшавського товариства польських техніків Ігнатій Радзішевський. Кошти, витрачені луцьким магістратом на влаштування водогону, становили на сьогоднішні гроші приблизно 1,5 млн доларів. Більшу частину коштів місто отримало в кредит від Банку крайового господарства», – розповів краєзнавець. 

Сліди історії.

Перші роботи там почалися у 1934 році. Збудували станцію на вулиці Фільтровій (зараз тут Луцькводоканал) і до кінця цього року дотягнули труби аж до вулиці Шопена (у той час вона також так називалася). Тож знайдений клапан, якщо не було пізніших ремонтів, походить з 1934 року.

Нагадаємо, під час ремонту центрального проспекту у деяких місцях на глибині приблизно 30 сантиметрів знайшли Києво-Брестське шосе, яке проклали ще 1860 роках. У Києві воно починалося від важливої тепер артерії - проспекту Перемоги. У Луцьку проходило через Вульку (проспект Волі), повертало біля монастиря бернардинів, по теперішній Лесі Українки, далі поворот на Ковельську, Красне, і далі», – йдеться у дописі.

Джерело: Фейсбук.