Науковці розробили дрон, що рахує полуницю з повітря - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.37 € 30.64
Науковці розробили дрон, що рахує полуницю з повітря

Робот може підрахувати кількість полуниці з повітря завдяки штучному інтелекту.

Фото agronews.ua.

Науковці розробили дрон, що рахує полуницю з повітря

Безпілотник автоматично складає алгоритм, який може підрахувати кількість квітів та плодів на ділянці землі, щоб зробити прогноз урожаю

Бельгійський дослідницький інститут обробної промисловості Flanders Make розробив дрон для підрахунку фруктів. Летючий робот може підрахувати кількість полуниці з повітря завдяки штучному інтелекту, допомагаючи виробникам сільськогосподарських культур точніше прогнозувати свій урожай. Про це повідомляє futurefarming, пише agronews.ua.

Flanders Make розробили безпілотники, які автоматично складають алгоритм, який може, наприклад, підрахувати кількість квітів та плодів на ділянці землі, щоб зробити прогноз урожаю, використовуючи камери та датчики.

«Наш алгоритм проаналізував зображення та підрахував кількість видимих ​​фруктів та / або квітів».

«Для цього випадку ми зібрали аерофотознімки процвітаючих врожаїв полуниці», – говорить Роб Гейлен, дослідник з Flanders Make. «Наш алгоритм проаналізував зображення та підрахував кількість видимих ​​фруктів та / або квітів».

Виконуючи також підрахунок вручну під час нашого дослідження, Гейлен каже, що вони змогли визначити похибку між кількістю квітів, розпізнаних цифровим способом, та фактичною кількістю квітів. «Оскільки ми тепер знаємо цю похибку, ми можемо дуже точно визначити фактичну кількість квітів на основі швидко зібраних зображень».

Ця програма була створена у співпраці з Бельгійським експериментальним центром вирощування фруктів. Вони вже робили ручний підрахунок суничних квітів, щоб передбачити урожай полуниці протягом 3-тижневого періоду. Завдяки безпілотнику це тепер можна зробити набагато швидше.

Ключовим фактором успішного прийняття нових застосувань безпілотників у діловому світі є використання штучного інтелекту, зазначає Фландрія Маке. «Ця технологія дозволяє безпілотникам виконувати завдання повністю самостійно або аналізувати зібрані зображення зі швидкістю блискавки».