Хлопчику-сироті з Володимира потрібна допомога на лікування - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.34 € 30.45
Хлопчику-сироті з Володимира потрібна допомога на лікування

Жінка, яка виховує дитину, просить людей допомогти коштами.

Фото інтернет-видання «Буг».

Хлопчику-сироті з Володимира потрібна допомога на лікування

Під час одного з медоглядів, який дитина проходить двічі у рік, як усі, хто перебуває під опікою, у нього виявили пухлину

У десятирічного володимирчанина, учня 5-го класу ЗОШ №2, Максима Шинкарука виявили підступну хворобу Кастлемана. У хлопчика 6 років тому померла мама, і усі клопоти по його вихованню взяла на себе рідна тітка, Людмила. Сім’ї потрібна допомога на лікування, інформує інтернет-видання «Буг».

Жінка вже на пенсії, зізнається, життя так склалося, що після смерті чоловіка довелося самотужки виховувати та ростити двох дітей та добудовувати будинок, у якому тепер проживає з племінником, – повідомляє журналістка Жанна Білоцька.

Хвороба Кастлемана, яку виявили у 10-річного Максима Шинкарука, – доброякісне лімфопроліферативне захворювання з тривалим періодом безсимптомного протікання і високим ризиком переродження у лімфому чи саркому. Вона зустрічається у будь-якій віковій групі приблизно 1 випадок на 100 тисяч.

Хвороба Кастлемана, яку виявили у 10-річного Максима Шинкарука, – доброякісне лімфопроліферативне захворювання з тривалим періодом безсимптомного протікання і високим ризиком переродження у лімфому чи саркому.

Під час одного з медоглядів у нашій лікарні, який дитина проходить двічі у рік, як усі, хто перебуває під опікою, у нього виявили пухлину. Обстеження показало, що вона наразі не злоякісна, але є висока вірогідність того, що може переродитися у злоякісну.

– Ми негайно приступили до лікування, і Максимко був прооперований, потім був курс хіміотерапії в обласному онкодиспансері. На жаль, пухлина не зменшилася. За тиждень маємо їхати до Луцька на МРТ, – розповідає пані Людмила.

– Через хворобу був змушений перервати навчання, тож школу не відвідує з лютого, відколи потрапив у лікарню. Я дуже сподіваюся на те, що не доведеться проходити хіміотерапію, яку дуже важко переносив, і від якої втратив волосся. Максим цілодобово знаходився під крапельницями, внаслідок чого почали утворюватися тромби і довелося зменшити дозу. Та на щастя, внутрішні органи не пошкоджені, як це буває після хімії.

Пані Людмила розповідає, лікування обходиться у чималу копійку, хоча деякі препарати є по пільговій ціні, як для дитини-сироти. Крім того, обстеження вартують не одну тисячу гривень. Так, МРТ, на яке має везти Максимка, коштує 5 тисяч, перед тим відправила аналізи на Київ, за які довелося викласти 7 тисяч. Операція обійшлася у десять. Про інші суми не говорить, бо не рахує, просто платить за все, що потрібно.

Зізнається, була змушена залізти у борги, бо пенсії та соціальних виплат не вистачає, також допомагають рідні. Зараз вона збирає документи на оформлення групи інвалідності Максиму, і дуже переживає, щоб хвороба не переросла в онкозахворювання та не пустила метастази. А ще говорить, що лікування може затягнутися.

– Лікарі побоюються, що пухлина може прогресувати. Який її подальший перебіг – стане відомо після проходження МРТ. А також яке лікування буде призначено: чи продовжуватимемо хіміотерапію, чи будуть призначені інші препарати. Наразі Максим почуває себе добре, до нього приходять сусідські дітлахи, з якими проводить час, – додає Людмила Стельмах.

– Пухлина хоч і не зменшилася, але вже не така тверда, як була. Єдине, що насторожує, те, що вона не болить. Лікарка говорить, що це не є дуже добре. І як проявить себе далі – невідомо. Боюся, аби не утворилися метастази, бо тоді наслідки можуть бути непередбачуваними, адже вона знаходиться біля шиї.

Дуже хочеться, щоб він одужав. Я готова все для цього зробити. Сподіваюся, Господь почує мене. Жінка не зверталася ні до кого за допомогою, каже, звикла сама давати раду. Та й не знає кого просити і до кого йти. За неї це зробили її знайомі, бо знають і розуміють ситуацію. У свою чергу, журналістка розповіли їй про програму підтримки онкохворих та важкохворих дітей, згідно з якою, з міського бюджету виділяється 10 тисяч гривень, і порадила звернутися із відповідною заявою про її отримання. Сподіваємося, що комісія, яка розглядатиме цю справу, візьме до уваги перебіг хвороби та соціальний статус дитини, і не відмовить у наданні матеріальної допомоги у повному обсязі, оскільки лікування потребує значних коштів і є довготривалим.

 

 До усіх небайдужих звертаються з проханням допомогти з коштами, бо у жінки справді їх немає. Підтримати можна, переказавши гроші на рахунок:

Карта ПриватБанку: 5168 7574 2004 2899 – Людмила Стельмах.

Читайте також: Волонтери двох волинських громад подбають про комп’ютери для дітей із особливих сімей