Курси НБУ $ 41.82 € 48.79
УЧИЛИЩЕ СТАЛО ПРЕСТИЖНИМ ТЕХНІКУМОМ

Волинь-нова

УЧИЛИЩЕ СТАЛО ПРЕСТИЖНИМ ТЕХНІКУМОМ

Чотириста років веде свій літопис навчальний заклад, який нині іменується Волинським технікумом Київського Національного університету харчових технологій. Сперш це був три-, а потім п’ятикласний колегіум. Згодом він був закритий...

Анастасія ФІЛАТЕНКО


Чотириста років веде свій літопис навчальний заклад, який нині іменується Волинським технікумом Київського Національного університету харчових технологій. Сперш це був три-, а потім п’ятикласний колегіум. Згодом він був закритий. А сорок років тому у цьому ж приміщенні було відкрито профтехучилище. Тут готували токарів, фрезерувальників, слюсарів, електриків, а ще незаслужено забутих тепер кіномеханіків

Нині не впізнати того колишнього профтехучилища. Воно швидше всього нагадує старовинні корпуси знаних в Україні вищих навчальних закладів. Зроблено чудовий євроремонт, милують око красиві високі аркодужні стелі просторих коридорів, такі ж великі і світлі вікна, гарні двері у кожній аудиторії, які умебльовані зручними сучасними меблями і де встановлені комп’ютери. Цьому училищу ніхто додатково не виділяє кошти на зміцнення матеріально-технічної бази. Тут навчилися заробляти самі — як для училища, так і для себе.
П’ятнадцять років його директором Ігор Васильович Корчук. Він став заслуженим працівником освіти України, а Луцьке вище професійне училище № 6 — одним з кращих подібних навчальних закладів на Волині. Тож не випадково із серпня згідно з наказом міністра освіти і науки училище реорганізовано у Волинський технікум Київського Національного університету харчових технологій.
Досить назвати кого тут нині готують, щоб пересвідчитись — училище живе днем сьогоднішнім і майбутнім. Ті, хто закінчив одинадцять класів, за рік і 10 місяців можуть здобути кваліфікацію молодшого спеціаліста з різних видів комерційної діяльності. Менше, ніж за рік, випускники школи можуть здобути тут фах агента з туризму, оператора комп’ютерного набору, електромеханіка з ремонту і обслуговування комп’ютерної і офісної техніки, касира банку, оператора комп’ютерного набору і водночас касира торгового залу. Беруть на навчання також юнаків і дівчат після дев’яти класів. Їм пропонують сучасні престижні професії і разом з тим можна набути повну загальну середню освіту.
Першими в області відкрили навчально-тренувальну фірму «Волинь», що дало змогу співпрацювати з подібними фірмами як України, так і далекого зарубіжжя. Не може не радувати навчально-тренувальний банк «Волинь», де представлено певно чи не всі банки нашого краю. Училище налагодило тісні міжнародні зв’язки із спорідненими навчальними закладами, зокрема Республіки Польща. Це дає змогу обмінюватися групами учнів — не просто екскурсійними, а навчальними.
Технікум набирає студентів як на державне замовлення, так і пропонує набути нині потрібні професії за власний кошт, або за гроші установи чи підприємства, де згодом випускник буде працювати. Адже не секрет, що далеко не всі навчальні заклади в погоні за, так би мовити, престижними професіями, які насправді вже не мають попиту на ринку праці, можуть запропонувати конкурентоспроможні саме сьогодні спеціальності.
Не випадково Луцький міський центр зайнятості обрав для перепідготовки кадрів саме це училище — тут є необхідна техніка, належні умови, хороші спеціалісти-викладачі. Вже у нинішньому році, як сказав Ігор Корчук, в училищі пройшли перепідготовку близько 600 чоловік, яких направляв центр зайнятості. Зрозуміло, що все це додатково зароблені кошти. Саме зароблені, бо і викладачі трудилися, і сучасна техніка була задіяна.
З приємністю здійснили своєрідну екскурсію навчальним закладом разом з його директором Ігорем Корчуком, завідуючим відділенням економіки і підприємництва навчально-тренувальної фірми «Волинь» Юрієм Гудзем, мали змогу поспілкуватися з викладачами, студентами. Як виявилося, Оксана Дручок з села Чорниж Маневицького району вже третя з родини здобуватиме тут професію оператора комп’ютерного набору — касира торгового залу. У свій час тут вчилися її сестра Тетяна та брат Андрій. Тетяна нині працює в Луцьку, Андрій став студентом Волинського університету імені Лесі Українки. Добра слава про Луцьке вище дев’яте професійне училище (коли воно ще технікумом не було) дійшла і до Рівненської області. Ірина Рудишко саме з тих країв. Тепер студенти технікуму матимуть можливість продовжити навчання у Київському Національному університеті харчових технологій.
Урочистість з нагоди 400-ліття колегіуму та 40-річчя профтехучилища відбудеться 29 вересня у Луцькому міському народному домі «Просвіта». Її початок о 12-ій годині. Керівництво навчального закладу запрошує випускників, всіх бажаючих на це свято.
Telegram Channel