У Ковелі 78-річній жінці зробили унікальну операцію на відкритому серці - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22
У Ковелі 78-річній жінці зробили унікальну операцію на відкритому серці

Нині пацієнтка почувається добре і готується до виписки з лікарні.

Фото Ковельське МТМО.

У Ковелі 78-річній жінці зробили унікальну операцію на відкритому серці

Хірургічне втручання тривало 6 годин

Зважитися на операцію на відкритому серці у 78 років може не кожен. Проте невтішний діагноз – аортальний стеноз, не залишив вибору Галині Григорівні Корнійко з Рівненщини. Вона довірила своє життя лікарям Ковельського МТМО. 

Про це йдеться у повідомленні медичного об’єднання.

 Пацієнтка не погоджувалася на операцію, аж поки не потрапила до лікарні з набряком легень. Супутні хвороби з віком призвели до проблем із серцем. Упродовж тижня лікарі кардіохірургічного центру стабілізували стан хворої. Було прийнято рішення про проведення відкритої операції на серці: протезування аортального клапану біологічним протезом. Але цьому передувала ще одна операція - аортокоронарне шунтування судин серця (реваскуляризація міокарда).

 До речі, у старшій віковій групі пацієнтам показана транскатетерна імплантація аортального клапану TAVI. З ініціативи генерального директора Валентина Вітра Ковельське МТМО придбало два таких клапана спеціально для хворих з аортальним стенозом.

Лікарі успішно провели операцію 78-річній пацієнтці, вперше імплантувавши біологічний клапан! 

 Зважаючи на ймовірну летальність, у даному випадку вирішили імплантувати біологічний клапан. Такий протез нещодавно з’явився в Україні і лише цьогоріч у світі. Наші лікарі успішно провели операцію 78-річній пацієнтці, вперше імплантувавши біологічний клапан! Нині вона почувається добре і готується до виписки з лікарні.

 І ще трішки деталей про операцію. Заміна ураженого клапана на відкритому серці проводилася під загальною анестезією (лікарі застосували регіональну провідникову анестезію у грудному відділі хребта, що полегшило післяопераційний період). Серце хворої було підключене до системи штучного кровоообігу. Загальний час перебування в операційній – 8 годин (6 із них тривала операція). Три доби пацієнтка провела у відділенні інтенсивної терапії. Далі продовжила лікування у кардіохірургічному центрі.

Читайте також: Повний захист від коронавірусу має понад 30 тисяч волинян​.

 Галина Григорівна від щирого серця дякує за врятоване життя лікуючому лікарю-кардіологу Ользі Танській, кардіохірургу Володимиру Танському, анестезіологам Анатолію Бондарчуку та Андрію Гусці, а також генеральному директору Валентину Вітру та медичному персоналу лікарні за професіоналізм, турботу, дбайливе ставлення та доброзичливу атмосферу, яка сприяє одужанню.