Курси НБУ $ 41.78 € 48.84
КОВЕЛЬ ХОЧЕ СТАТИ ОБЛАСНИМ ЦЕНТРОМ

Волинь-нова

КОВЕЛЬ ХОЧЕ СТАТИ ОБЛАСНИМ ЦЕНТРОМ

Про це та про інші свої “рожеві” мрії повідав на прес-конференції ковель-ський міський голова Сергій Кошарук...

Про це та про інші свої “рожеві” мрії повідав на прес-конференції ковель-ський міський голова Сергій Кошарук.

Ярослав ГАВРИЛЮК


На своїй другій після обрання на посаду ковельського міського голови прес-конференції для засобів масової інформації Сергій Кошарук подивував дуже сміливими та неординарними планами на майбутнє. Один із задумів стосується кордонів міста залізничників, у якого внаслідок забудови просто таки вклинились прилеглі села, а то й просто окремі вулиці без чітко визначеного населеного пункту, але із приналежністю до певної сільської ради. Журналісти дізналися, що влада проводитиме роз’яснювальну роботу з мешканцями приміських сіл та селища Люблинець, тамтешніми депутатами, щоб “вирівняти межу міста”.
- Думаю, що ми наведемо такі аргументи, щоб сільські та селищна ради виявили бажання приєднатися до міста, – каже Сергій Кошарук. – Таким чином, зможемо швидше реалізувати свої наміри, тобто зробити Ковель “стотисячником” (за кількістю населення), а після цього вже будуть зовсім інші підходи до міста, це стане ще одним кроком до того, щоб географічний центр Волині став ще й адміністративним. Хоча це звучить зараз мрійливо, але тим не менше, я думаю, що треба ставити максимальні завдання, то по максимуму отримаємо й результат.
Чи поставив міський голова до відома обласних керівників про можливе “розширення” Ковеля і бажання надати йому новий статус, – Сергій Дмитрович не проінформував. Спокійне, провінційне місто-спрут, якому для звання “стотисячника” не вистачає якихось там тридцяти тисяч жителів (по всьому Ковельському району проживає трохи більше сорока тисяч мешканців), повинно зацікавити не лише чиновників обласного масштабу (бо ще чого доброго їм треба буде змінювати місце “дислокації”), а й вищі ешелони державної влади, що роками мізкують над реалізацією в Україні адміністративної реформи.
Про свій інший амбітний план Сергій Кошарук оповів ще на попередній прес-конференції, зізнавшись, що мріє, аби у рідному місті був заклад вищої освіти. До речі, ковельський мер має три вищих освіти – технічну, економічну та юридичну, і зараз здобуває четверту. Цього разу він розвинув тему. За його словами, на Волині – досить низька середня заробітна плата в Україні, що ставить під сумнів можливість навчання багатьох місцевих жителів, тобто ковельчан, у столичних вузах і навіть у Луцьку. “Ми хочемо молодь утримати у місті і в стратегічному розвитку Ковеля це посідає дуже важливе місце”, – резюмував Сергій Дмитрович. Своєю ідеєю він поділився із міністром освіти та науки Станіславом Ніколаєнком під час візиту останнього на Волинь. На цій зустрічі ковельський мер зрозумів, що міністерство сконцентрувало свою роботу на процесі закриття у регіонах безперспективних філій вузів. Втім, це зовсім не засмутило Сергія Кошарука. “Я переконаний, що рано чи пізно наші зусилля таки увінчаються успіхом”, – наголосив він.
До речі, у Ковелі на сьогодні діють промислово-економічний та медичний коледжі, професійний ліцей та професійно-технічне училище, а також філії двох академій – МАУП та луківництва. Для майбутнього вузу місцева влада хоче зарезервувати земельну ділянку. Містечко для студентів, як твердить міський голова, може розміститись на семи гектарах колишньої військової частини на вулиці Ватутіна. Кошарук каже, що для ковельчан не є важливим — приватним чи державним буде вищий навчальний заклад, головне – аби він був. “Я не виключаю, що це може бути навіть європейський вуз”, – зауважив мер і додав, ніби поляки хотіли відкрити у Ковелі відділення якогось навчального закладу із Любліна, але на переговори з ним через якусь проблему так і не прибули. Влада, за словами Кошарука, буде розвивати гіганта місцевої промисловості — ВАТ “Ковельсільмаш”, а за декілька років у Ковелі має бути споруджено до десятка нових заводів та фабрик, зрозуміло, з попитом на робочі руки і фахівців. На запитання кореспондента “Волині”: “Чи вірить міський голова у все це?”, Сергій Дмитрович сказав:
- Думаю, що питання риторичне. Я роблю багато речей, в які інші не вірять. Не вірили, скажімо, що коли-небудь у Ковелі вдасться ліквідувати стихійну торгівлю на привокзальній площі. Це сталося! Не вірили і в інші речі. Наша команда сьогодні є настільки заряджена енергетикою, що нам під силу найбільш нереальні, будемо так казати, проекти.
Сергій Кошарук також розповів про здобутки комунальників, мільйонний кредит для комунальних підприємств, ліквідацію у місті підтоплення (ситуація була настільки загрозливою, що перед владою стояло питання про “оголошення стихійного лиха місцевого рівня”) та інше. На закінчення прес-конференції Сергій Дмитрович запросив усіх журналістів до спеціалізованої загальноосвітньої школи № 3 імені Лесі Українки на відкриття спортивного майданчика із штучним покриттям. Після урочистостей там відбувся товариський футбольний матч: проти ковельського міськвиконкому виступила команда вчителів та батьків школи. Чиновники впевнено перемогли, причому перший гол забив міський голова. А наступного дня за ініціативи Сергія Кошарука представники влади у міському парку мали посадити саджанці декоративних дерев, але завадив сніг.
Telegram Channel