Україна здобула перше «золото» на Паралімпіаді

Вітаємо чемпіонку!

Фото suspilne.media.

Нагороду виборола плавчиня Єлизавета Мерешко

У перший день Паралімпійських Ігор у Токіо Мерешко та ще одна українка Анна Гончар вибороли медалі Паралімпіади на дистанції 50 метрів вільним стилем. Про це пише suspilne.media.

До змагань у Токіо спортсменка підходила у статусі чинної олімпійської чемпіонки. У Ріо-2016 українка виграла чотири золоті медалі, одна з яких - саме на цій дистанції 50 метрів. Крім того, вона була однією з двох прапороносиць на церемонії відкриття Паралімпійських Ігор.

У фіналі дистанції 50 метрів вільним стилем на Паралімпіаді-2020 Мерешко виступила разом із ще двома українками - Анною Гонтар та Вікторією Савіцовою. Причому Мерешко та Гонтар були основними претендентками на медалі: у кваліфікації вони показали другий та третій час, Савіцова була сьомою.

Головною суперницею в боротьбі за «золото» була американка Елізабет Маркс, яка у кваліфікації встановила рекорд Паралімпійських ігор. У фіналі Маркс теж стартувала найкраще, але ближче до кінця дистанції її почла наздоганяти Мерешко - і зрештою змогла випередити!

Українка Єлизавета Мерешко фінішувала з часом 33.11 сек, випередила на 0.04 сек американку Маркс. А «бронза» дісталася 17-річній Анні Гонтар - українка фінішувала третьою з часом 33.40. Ще одна українка - Вікторія Савцова - закінчила фінал на п'ятому місці!

• Плавання. 50 м вільним стилем (клас - S6)
  • Єлизавета Мерешко (Україна) - 33.11 (рекорд Паралімпійських ігор)
  • Елізабет Маркс (США) - 33.15
  • Анна Гонтар (Україна) - 33.40
  • Юан Джанг (Китай) - 33.54
  • Вікторія Савцова (Україна) - 33.68

Нагадаємо, українські спортсмени здобули перші медалі на Паралімпіаді-2020 у Токіо

Хто така Єлизавета Мерешко

• 29-річна параатлетка, яка представляє Херсон і виступає в параплаванні.
  • Чотириразова чемпіонка Паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро на дистанціях 50, 100, 400 метрів вільним стилем і 100 метрів на спині. Також має в активі бронзову медаль у естафеті 4х50 метрів вільним стилем.
  • 5-разова чемпіонка світу та 9-разова чемпіонка Європи.
  • На Паралімпіаді виступатиме в категоріях S6, S7, SB5 та SM6, у яких змагаються параатлети, що використовують для руху тільки тулуб та руки, зокрема, ті спортсмени, що мають ампутовані кінцівки чи церебральний параліч.
  • Мерешко – параатлетка з церебральним паралічем. Почала займатись плаванням у віці 11 років для розробки слабких від народження м’язів ніг.

Хто така Анна Гонтар

• 17-річна параатлетка, що представляє Херсон і виступає в параплаванні. Паралімпіада в Токіо – дебютна для Гонтар. Вона - наймолодша учасниця збірної України з параплавання в Токіо-2020.
  • Бронзова призерка чемпіонату світу в мікст-естафеті 4х50 метрів. Дворазова чемпіонка Європи на дистанціях 100 метрів на спині та в індивідуальному комплексному плаванні на 200 метрів. Також має в активі 2 срібні та 4 бронзові нагороди континентальної першості.
  • Гонтар має церебральний параліч і виступає в паралімпійських категоріях S7, SB6, SM7. До них належать спортсмени, що використовують для руху тільки тулуб та руки, зокрема, ті параатлети, що мають ампутовані кінцівки чи церебральний параліч.