Україна виграла 16 «золото» на Паралімпіаді-2020

Медаль Крипака стала четвертою для України у восьмий змагальний день.

Maksym Krypak, of the Ukraine, finishes first in the the men's 100-meter backstroke S10 final swimming competition at the Rio 2016 Paralympic Games in Rio de Janeiro, Brazil, Saturday, Sept. 10, 2016.(AP Photo/Leo Correa)

Фото suspilne.media.

Медаль здобув плавець Крипак

Україна здобула 71 медаль на Паралімпійських Іграх у Токіо. Володарем золотої нагороди на дистанції 400 метрів вільним стилем став плавець Максим Крипак (клас - S10).

Для Крипака фінал Паралімпіади-2020 на 400-метрівці став п'ятим. Попередні чотири закінчилися для нього чотирма нагородами: «золото» українець здобув у 100-метрівці вільним стилем та батерфляєм, «срібло» - у 50-метрівці вільним стилем. Ще одну медаль («бронзу») Україна із Крипаком виграла у чоловічій естафеті, передає suspilne.media.

У фіналі 400 метрів вільним стилем Крипак був одним із претендентів на медалі. За часом у кваліфікації українського плавця випереджали нідерландець Бас Таккен, канадець Александр Еліотт, а також австралієць Томас Галлахер.

Крипак розпочав заплив лідером і першу половину дистанції пройшов на першому місці. За ним - нідерландець Таккен та австралієць Галлахер.

У підсумку Крипак не віддав золоту медаль. І став переможцем запливу, пропливши дистанцію менш, ніж за 4 хвилини.

Плавання. 400 метрів, вільний стиль (клас - S10)

• Максим Крипак (Україна) - 3:59.62 хвилин
  • Бас Таккен (Нідерланди) - 4:02.12 хв
  • Томас Галлахер (Австралія) - 4:03.91 хв

Медаль Крипака стала четвертою для України у восьмий змагальний день. Перед цим українці виграли нагороди у кульовій стрільбі та настільному тенісі.

Загалом Крипак здобув п'яту медаль Паралімпіади-2020. За цим показником він зрівнявся з іншим плавцем Андрієм Трусовим, випереджаючи його за кількістю золотих нагород у Токіо. Для України це «золото» стало 16-м на Паралімпіаді-2020

Усі медалі України у восьмий змагальний день Паралімпіади-2020

• «золото»: Максим Крипак (400 метрів, вільний стиль, клас - S10)
  • «срібло»: Василь Ковальчук (пнематична гвинтівка, 10 метрів, клас - SH1)
  • «бронза»: Ірина Щетник (пнематична гвинтівка, 10 метрів, клас - SH1), Іван Май та Лев Кац (настільний теніс, парний турнір, клас - S9).

Хто такий Максим Крипак

• 26-річний параатлет, що представляє Харків і виступає в параплаванні.
  • 5-разовий переможець Паралімпійських ігор-2016 у Ріо-де-Жанейро на дистанціях 50, 100, 400 метрів вільним стилем, 100 метрів на спині та в естафеті 4х100 метрів вільним стилем. У його активі також є срібні медалі на дистанціях 100 метрів батерфляєм, а також в індивідуальному комплексному плаванні на 200 метрів та в естафеті 4х100 метрів вільним стилем.
  • 5-разовий чемпіон світу та 10-разовий чемпіон Європи.
  • Крипак розпочав займатись плаванням у віці 6 років, змагався на рівних із представниками олімпійського плавання. Однак через погіршення стану здоров’я був змушений перейти в параплавання.
  • Крипак має аномальний розвиток правої нижньої кінцівки та виступає в паралімпійській категорії S10, до якої належать спорстмени з мінімальним ушкодженням тіла, що впливає на функціонування ніг, або ж з ампутованою ступнею чи кінцівкою нижче коліна.