Волейбол: українці хоч і програли, але дали справжній бій чемпіонам Європи (Фото, таблиця)

Усі поєдинки збірної України транслює телеканал Хsport.

Фото CEV.

Лише в третій партії серби перемогли з різницею у 4 м’ячі

З 1 вересня триває чоловічий чемпіонат Європи з волейболу. Змагання відбуваються у Польщі, Чехії, Фінляндії та Естонії. Всього у фінальному етапі бере участь 24 команди, в тому числі і збірна України.

У результаті жеребкування збірна України виявилася в групі А, де її суперниками в польському Кракові є команди Польщі, Сербії, Бельгії, Греції та Португалії. До 1/8 фіналу потрапляє по 4 збірні з кожної групи.

Нагадаємо, у першому турі чемпіонату Європи «синьо-жовті» здобули перемогу: Греція – Україна – 2:3 (25:22, 24:26, 25:22, 19:25, 6:15). Тим часом Польща здолала Португалію – 3:1, а Бельгія програла Сербії – 1:3.

А в другому поєдинку на «синьо-жовтих» чекали самі чемпіони Європи. Два роки тому на попередньому Євро українці поступилися майбутньому переможцю турніру у чвертьфіналі з рахунком 2:3. І ось тепер українці знову дали справжній бій фавориту, хоча і програли у трьох партіях.

Огляд

Наставник збірної України в стартовому складі виставив тих гравців, які внесли вагомий вклад в перелом ситуації в попередньому матчі із Грецією, пише Спорт.юа.

Так зв’язуючим залишився Щитков, а в догравання вийшов Ковальов. Перша партія в цілому була рівною. Серби більше лідирували в рахунку, але наші хлопці не відпускали далеко суперників. У кінцівці сету один з лідерів сербської збірної Атанасієвич заробив для своєї команди сетбол 23:24. Однак українці не тільки відігралися, а самі вийшли вперед 25:24. Тепер, щоб завершити партію на свою користь, нам потрібно було всього лише одна успішна дія. На жаль, не вийшло. Знову забив Атанасієвич, а потім і Ковачевич. В підсумку Україна поступилася 25:27.

До середини другого сету вже частіше були попереду українці. Але після рахунку 17:14 на нашу користь, жовто-сині дозволили супернику виграти кілька очок поспіль і незабаром вже поступалися 19:22. Більш того, після невдалої атаки Плотницького в аут у сербів був потрійний сетбол 21:24. І тут українці зробили майже неможливе. Вони відіграли три сетболи і зрівняли результат 24:24. До перемоги залишалося зовсім небагато. І знову ми не змогли дотягнутися до неї зовсім трохи. В результаті Ковачевич забив останній м'яч в тій партії 24:26.

Третя партія почалася для збірної України вкрай невдало. Вона відразу почала відставати 0:3, 2:6, 3:10. Здавалося, що все вже вирішено. Однак, треба віддати належне нашій команді, яка продовжувала боротися. До середини партії українці скоротили відставання 15:16, а ближче до кінцівці навіть вийшли вперед 20:19. Перелом? Ні. Серби «прокинулися» і взяли чотири очки поспіль - 20:23. Врятувати партію вдруге українцям вже не вдалося - 21:25.

Найрезультативнішими у складах команд стали. У збірної України - Дмитро Вієцький та Олег Плотницький, які набрали по 12 очок. А в складі збірної Сербії - Александар Атанасієвич - 16 очок й Урош Ковачевич - 13 очок.

Чемпіонат Європи з волейболу. Чоловіки. Група А. 2 тур, 3 вересня. Україна – Сербія – 0:3 (25:27, 24:26, 21:25).

Цей матч вселяє надію, що ще українські козаки останнього слова не сказали на цьому турнірі.

Тим часом в суботу Бельгія поступилася Португалії – 2:3.