Усього одна таблетка зменшує реплікацію коронавірусу: представили новий препарат - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.34 € 30.56
Усього одна таблетка зменшує реплікацію коронавірусу: представили новий препарат

У США тестують новий препарат проти коронавірусу.

Фото Unsplash.

Усього одна таблетка зменшує реплікацію коронавірусу: представили новий препарат

Противірусний експериментальний препарат молнупіравір проходить останні стадії випробувань на людях

Дослідники сподіваються, що його можна буде застосовувати для лікування і профілактики коронавірусної хвороби.

Про це пише 24 канал з посиланням на видання MedicalxPress.

Попередні дослідження свідчать, що цей препарат знижує здатність вірусу SARS-CoV-2 до реплікації. Наразі доступні дані лише невеликого дослідження за участі 202 пацієнтів з COVID-19, у яких були симптоми хвороби, однак вони не потребували госпіталізації.

Як працює новий препарат

Активні компоненти препарату імітують один з будівельних блоків генетичного матеріалу вірусу. Коли вірус відтворюється, він створює нову копію своєї РНК, і зрештою препарат «включаються» в неї.

Деталі випробування

Учасників розподілили на дві групи: для прийому молнупіравіра та плацебо з різними дозами тестованого противірусного препарату.

Результати дослідження були опубліковані у вигляді препринту, а це означає, що вони ще не були офіційно розглянуті іншими вченими.

Як показав себе препарат

Після трьох днів лікування вірус SARS-CoV-2 виявляли значно рідше в учасників, які отримували 800 мг молнупіравіра (2%), у порівнянні з учасниками, які приймали плацебо (17%).

На 5 день вірус не був виявлений у жодного з учасників, які отримували 400 або 800 мг молнупіравіра,

На 5 день вірус не був виявлений у жодного з учасників, які отримували 400 або 800 мг молнупіравіра, але все ще виявлявся у 11% учасників, що приймали плацебо.

Молнупіравір може зменшити й усунути інфекційний SARS-CoV-2 у пацієнтів з легкою формою COVID-19, – резюмували вчені.

Перспектива застосування препарату

Той факт, що молнупіравір прискорює виведення вірусу, передбачає, що він може бути корисний не тільки для лікування COVID, але й для зменшення ймовірності інфікування.

У майбутньому вчені планують провести нове дослідження, за участі 1850 людей. Воно має допомогти з'ясувати, чи здатний молнупіравір краще, ніж плацебо, запобігати серйозному захворюванню і смерті у не госпіталізованих дорослих з коронавірусом.

Читайте також: МОЗ назвав перелік професій, представникам яких обов'язкова вакцинація від Covid-19