Митрополит у гостях і дорога з пелюсток: як на Волині святкували день народження своєї церкви - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.20 € 30.49
Митрополит у гостях і дорога з пелюсток: як на Волині святкували день народження своєї церкви

Юні ватинчани зустрічають митрополита Луцького і Волинського Михаїла.

Фото Лесі Влашинець.

Митрополит у гостях і дорога з пелюсток: як на Волині святкували день народження своєї церкви

Днем народження своєї церкви Боголюбиві жителі вибрали Воздвиження Хреста Господнього – одне з дванадцяти найбільших християнських свят, а цьогоріч на її ювілейне 30-річчя вперше запросили митрополита Луцького і Волинського Михаїла

Напровесні 2019 року ватинчани з поваги до себе й до своєї країни забажали бачити свою святиню в Православній Церкві України. Тоді ж здійснили свою мрію і шанобливо прийняли духовним наставником своєї  церковної родини о. Стефана Трефлера. Її згуртованості минулої неділі раділи владика Михаїл, старший декан Горохівського деканату, настоятель Свято-Воздвиженського храму м. Горохів о. Андрій Сидор, собор священників ПЦУ.

Знайомство з архієреєм, який очолив святкове Богослужіння, вдалося незабутнім своєю щирістю, а сам він сподобався селянам простотою і мудрістю.

Перша Божественна Літургія з високопреосвященнійшим Михаїлом  запам’ятається дорослим і дітям повчальною змістовними проповідями, милозвучною співом церковного хору на чолі з регентом Марією Рибачук.

 Дорогу до іменинниці сільські умілиці Галина Голій, Валентина Затока, Лариса Костюк, Валентина Зубчик, Ганна Курилко, Орина Курилко, Катерина Калитяк, Ольга Матвіюк, Олена Приймачук  виклали так гарно барвистими пелюстками й зеленими листочками, що тій красі дивувалося все село. За таке натхнення  Свою приязнь миряни презентували схожим на сонце короваєм, доброзичливість – квітами, якими почесних гостей зустріли студентка Луцького педагогічного коледжу Андріана Трефлер і одинадцятикласник Мирненської гімназії, а юні парафіяни Марія Максьом, Тарас Голій, Дарина Приймачу, Маргарита Касьянчук, Дарина Шеремет дзвінко, наче пташенята, прощебетали всім віршовані зворушливі віншування, які на честь гарної події обрала Галина Голій.

О. Стефан Трефлер.
О. Стефан Трефлер.

 Перша Божественна Літургія з високопреосвященнійшим Михаїлом  запам’ятається дорослим і дітям повчальною змістовними проповідями, милозвучною співом церковного хору на чолі з регентом Марією Рибачук. Навіть найменшенькі парафіяни не нудьгували, не плакали, а з цікавості й шанобливості дивилися на свято в храмі широко відкритими оченятами й усміхалися в промінні чудового настрою дорослих, повагом причащалися, настільки благодатним удався святковий день.

Читайте також: Кость Волиняка гострив своє перо у нашій газеті​.

Оплесками вітали настоятеля храму о. Стефана Трефлера, якого владика за вірне служіння Православній Церкві України нагородив Хрестом із прикрасами. Всі раділи за  жертводавців Леоніда Киричука, Юрія Корнійчука, Олександра Голія, Валентину Затоку, Ганну Зубко, Антоніну Власюк, Соломію Котумай, Володимира Матвіюка, Надію Головчун, Віктора Максьома. Їх митрополит Луцький і Волинський відзначив Благословенними Грамотами.

Як і годиться парафіянам, які свого життя не уявляють без молитви й церкви,  привітали святиню величавим Хресним ходом і пісенним побажанням їй, кожній родині, селу й Україні щасливого многоліття.


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.