МОЗ хоче розширити перелік професій, в яких буде обов’язкова вакцинація від COVID-19 - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.10 € 30.58
 МОЗ хоче розширити перелік професій, в яких буде обов’язкова вакцинація від COVID-19

Наказ набирає чинності через один місяць з дня опублікування.

Фото УНІАН.

МОЗ хоче розширити перелік професій, в яких буде обов’язкова вакцинація від COVID-19

У вересні було запроваджено обов'язкову вакцинацію працівників закладів освіти, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та їхніх структурних підрозділів, а також місцевих держадміністрацій

Міністерство охорони здоров’я України планує ще двічі розширювати перелік професій, працівники яких мають обов’язково вакцинуватися від COVID-19.

Про це повідомив в інтерв’ю «Радіо Свобода» очільник МОЗ Віктор Ляшко, передає УНІАН.

«МОЗ, на виконання закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», визначило перелік професій, для яких вакцинація обов’язкова. Ми будемо розширювати цей перелік. І вже зараз запустили зміни, які говорять про те, що до переліку обов’язкових внесуться професії працівників державних установ, організацій, підприємств критично важливих сфер для економіки нашої країни, а також соціальні працівники та поштарі. Наступна хвиля – будемо розглядати питання органів місцевого самоврядування, комунальні підприємства, комунальні установи», – сказав Ляшко.

Перший документ вже зареєстрований, по другому «зроблені зміни, треба пройти погодження з іншими центральними органами виконавчої влади».

За словами міністра, перший документ вже зареєстрований, по другому «зроблені зміни, треба пройти погодження з іншими центральними органами виконавчої влади».

«Я думаю, тиждень – 10 днів – і документ повинен бути. Це максимум. Має бути знову ж таки зареєстрований у Мін’юсті та опублікований в офіційному віснику», – додав голова МОЗ.

Нагадаємо, у вересні уряд підтримав ініціативу МОЗ про запровадження обов'язкової вакцинації від COVID-19 для працівників закладів освіти, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та їхніх структурних підрозділів, а також місцевих державних адміністрацій.

Згідно з наказом МОЗ від 4 жовтня, обов’язковій вакцинації підлягають працівники: центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів; місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів; закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. Наказ набирає чинності через один місяць з дня опублікування.

Читайте також: