Як на межі Волині і Галичини відтворювали бій УПА з НКВС та слухали Положинського з оркестром (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
Як на межі Волині і Галичини відтворювали бій УПА з НКВС та слухали Положинського з оркестром (Фото)

Захід відвідало понад 500 людей.

Фото Романа Невестенко-Домбровського.

Як на межі Волині і Галичини відтворювали бій УПА з НКВС та слухали Положинського з оркестром (Фото)

17 жовтня біля придорожньої церкви, на кордоні шляху Луцьк-Львів, провели музично-історичне дійство, присвячене Дню захисників та захисниць України. Це місце знаходиться на хуторі Черуковатиця, що в урочищі Красна гора

Про це інформує Горохівська міська рада та ВІГ «Азимут».

 

 Захід відвідало понад 500 людей. Крім місцевих відвідувачів, були гості з Луцька, Львова, Радехова, Стоянова, Горохова та Журавників.

 

  Розпочинали свято зі спільної молитви, виконання державного Гімну України та вітальних слів від організаторів та запрошених. Ведучою події була громадська діячка Марія Доманська.

Музичну програму наповнили виступи народних ансамблів «Струни серця», «Надія» з Горохова та співочого колективу села Стоянів, оркестру військової частини 1141 Національної гвардії України.

Олександр Положинський виконав пісні як окремо, так і з військовим оркестром волинського прикордонного загону.

 
 

 Олександр Положинський виконав пісні як окремо, так і з військовим оркестром волинського прикордонного загону.

 Гурт Флайzzzа заспівав свої патріотичні композиції в акустичному звучанні. Прозвучали та повстанські пісні у сімейному виконанні Юрія та Іллі Морозовичів.

 

 Тим часом на території пригощали козацьким кулешем та чаєм. Представники клубу стрільби з лука «Луцькі соколи» проводили майстер-клас. А військово-історична група «Азимут» відтворила реконструкцію бою підрозділу УПА із загоном НКВС.

 

 Завершилося дійство гутіркою Лесі Бондарук, презентацією фільму «Справа дев’ятнадцятьох. Українське підпілля на Волині» та запаленням повстанської ватри.

Один з організаторів, Павло Данильчук, наголосив, що у майбутньому цей захід на Красній горі може перерости у повноцінний фестиваль.

 

 Читайте також: Школяр-винахідник з Луцька виборов нагороду на міжнародному конкурсі​.

Довідково. Хутір Черуковатиця – «родове гніздо» Василя Григоровича Парахіна, митця, колишнього киянина та міністерського працівника. Саме дійство відбулося поблизу церкви, яку власноруч у давньоруському стилі збудував Василь Григорович. Святиню зводили 32 роки. Минулого року храм допомогли добудувати волинські військові прикордонного загону за ініціативи та сприяння полковника Олега Вовка.

 

 Організатори дійства: полковник запасу Олег Вовк, ГО «Волинська фундація», Всеукраїнський молодіжний рух «Національний Альянс», Основа майбутнього, Горохівська спілка учасників АТО «Щит» та за підтримки Радехівської та Горохівської міських територіальних громад.

Усі фото Романа Невестенко-Домбровського.