Курси НБУ $ 39.47 € 42.18
У Луцьку відкрили кімнату для постраждалих від домашнього насильства (Фото)

З метою гарантування безпеки осіб, які постраждали від домашнього насильства та працівників закладу адреса кризової кімнати не розголошується. 

Волинь-нова

У Луцьку відкрили кімнату для постраждалих від домашнього насильства (Фото)

В обласному центрі відкрили кімнату кризового реагування для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. 

Її організовано в межах проєкту «Трамплін до рівності», за реалізації Луцькою міською радою, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA), БФ «Українська фундація громадського здоров’я», фінансової підтримки Швеції та за сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань євроінтеграції та євроатлантичної інтеграції.

У заході взяли участь Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Швеція в Україні пан Тобіас Тиберг, Представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Хайме Надаль, заступниця міського голови Ірина Чебелюк, представник ГО «Волинські перспективи» та інші представники правоохоронних органів, соцзахисту, депутати Луцької громади, старости сіл громади.

Потрапити у заклад можна за скеруванням уповноваженого підрозділу органу Національної поліції; управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради. Строк цілодобового перебування у кризовій кімнаті від 10 до 20 діб. Це час для розуміння проблеми та знаходження рішень. 

У кімнаті кризового реагування, що відтепер працюватиме у Луцькій міській територіальній громаді, можна отримати прихисток від кривдників, включаючи перебування разом з дітьми, а також психологічну та юридичну допомогу. Осередок захисту створений з дотриманням міжнародних стандартів де зроблений ремонт, оснащення меблями та побутовою технікою, дотримані норми інклюзивного проживання. 

Основними завдяннями «кризової кімнати» є забезпечення постраждалих місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування, надання первинної психологічної допомоги та перенаправлення клієнток до інших надавачів послуг у сфері домашнього насильства - соціальних служб, медичних та юридичних установ. 

Кризова кімната площею 78,3 кв.м одночасно може прийняти до 6 осіб і містить дві житлові кімнати; кімнату для приготування їжі., а також кімнату для роботи з психологом, юристом, фахівцем із соціальної роботи. У закладі працюватиме 4 фахівці із соціальної роботи, які перебуватимуть подобово відповідно до затверджених графіків. Це дасть можливість поселяти постраждалих осіб у будь-який час доби.  Потрапити у заклад можна за скеруванням уповноваженого підрозділу органу Національної поліції; управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради. Строк цілодобового перебування у кризовій кімнаті від 10 до 20 діб. Це час для розуміння проблеми та знаходження рішень. За потреби постраждалих можуть влаштувати до притулку чи інших служб.

Право на влаштування до кризової кімнати має:

  •  повнолітня постраждала особа; 
  • особа, яка не досягла повноліття, але перебуває (перебувала) у зареєстрованому шлюбі; 
  • дитина у разі її прийняття до кризової кімнати разом з матір’ю або особою, яка її замінює. 

З метою гарантування безпеки осіб, які постраждали від домашнього насильства, та працівників закладу, адреса кризової кімнати не розголошується. 

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Telegram Channel