Фахівці розповіли, чи можна їсти заражену раком картоплю, яку виявили в селах на Волині - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.10 € 30.58
Фахівці розповіли, чи можна їсти заражену раком картоплю, яку виявили в селах на Волині

Це уже другий випадок на Волині.

Фото Суспільного.

Фахівці розповіли, чи можна їсти заражену раком картоплю, яку виявили в селах на Волині

Відповідають фахівці Держпродспоживслужби Волині

У Луцькому районі запровадили карантин на площі 7 гектарів через рак картоплі. Але знищувати врожай не будуть, бо він придатний до вживання.

Про це розповіла Суспільному керівниця відділу карантину рослин Держпродспоживслужби в області Ірина Хайдукова.

Захворювання картоплі підтверджене фітосанітарною експертизою. Завідувачка відділу обласної фітосанітарної лабораторії Тетяна Сулева розповіла, що за останні роки рак картоплі виявили на Волині вперше на початку жовтня в Ковельському районі. Це вже другий випадок.

Ознакою захворювання є нарості на бульбах, стеблах. Розповсюджується через посадковий матеріал, ґрунт і гній.

Ознакою захворювання є нарості на бульбах, стеблах. Розповсюджується через посадковий матеріал, ґрунт і гній.

«Уражає ця хвороба картоплю, здебільшого. Може також уражати пасльонові, тобто томати. Найнебезпечнішою хвороба є для присадибних ділянок», – каже завідувачка лабораторії.

Через два-три роки висаджувати картоплю можна буде в тому ж місці.

Для людей хвороба бульби не шкідлива, каже Тетяна Сулева, натомість тваринам давати уражену раком картоплю заборонено. «Худобі не бажано згодовувати. Через травний тракт спори можуть потрапити в гній, який потім використовується для удобрення. І таким чином знову розповсюджується хвороба», – додає фахівчиня.

Серед заходів боротьби з раком картоплі – дотримання сівозміни – вирощування зернових, зернобобових та інших культур, за винятком пасльонових. А через два-три роки висаджувати картоплю можна буде в тому ж місці.

Читайте також: На Горохівщині вирощують 60-кілограмові кабачки з американського насіння