
Летальних випадків від грипу не зареєстровано.
На Волині показник захворюваності на грип і ГРЗ в цьому епідсезоні вищий за минулорічний майже у 2 рази
Однак цифри відповідають середньому рівню
За даними оперативної інформації у Волинській області за 43 тиждень 2021 року на гострі респіраторні вірусні інфекції, в тому числі коронавірусну інфекцію захворіли близько 9 тисяч осіб (870,4 на 100 тисяч населення) проти близько 8 тис. (759,6 на 100 тисяч населення) за попередній тиждень – зростання на 15%, передає Волинський облцентр контролю та профілактики хвороб МОЗу.
Інтенсивний показник захворюваності за даний період на 57% вище епідемічного порогу, що відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу.
Інтенсивний показник захворюваності за даний період на 57% вище епідемічного порогу, що відповідає середньому рівню інтенсивності епідемічного процесу.
Показник захворюваності в нинішньому епідемічному сезоні вищий від показника за аналогічний період минулого року майже в 2 рази.
Вищі від середньообласного показники захворюваності у м. Луцьку, Ківерцівському та Шацькому районах.
У структурі захворюваності діти до 17 років становлять 38%.
Понад трьох відсотків від загальної кількості захворілих госпіталізовано, переважно це дорослі особи (90%). Летальних випадків від грипу не зареєстровано.
З початку епідемічного сезону перехворіло близько 31 тис. волинян — це 3% населення області.
Всього на Волині проти грипу вакциновано понад 200 осіб. із них 45% — це особи із групи ризику (персонал медичних закладів, діти віком від 6 міс. до 5 років, особи з хронічними захворюваннями, особи віком понад 65 років).
Щоб захистити себе та своїх близьких у сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні захворювання, дотримуйтеся простих правил:
уникайте/зведіть до мінімуму контакт із людьми, у яких є симптоми респіраторного захворювання. Хворий може бути заразним за день-два до початку хвороби та ще у середньому 7-10 днів від початку симптомів;
тримайтеся на безпечній дистанції від інших;
надягайте маску;
пам’ятайте про етикет при кашлі: прикривайте ніс і рот згином ліктя або серветкою під час кашлю або чхання;
часто мийте руки водою з милом, якщо мило і вода недоступні, використовуйте деззасіб;
не торкайтеся до очей, носа й рота — таким чином поширюються мікроби;
очищайте, дезінфікуйте поверхні і предмети, які можуть бути забруднені мікробами;
віруси не люблять свіже повітря, тому частіше провітрюйте приміщення, робіть вологе прибирання;
харчуйтеся збалансовано, вживайте достатню кількість вітамінів, мікро- та макроелементів;
одягайтеся відповідно до погоди і тримайте ноги в теплі;
дотримуйтесь нормального режиму дня;
ведіть здоровий спосіб життя.
Найкраща профілактика грипу — це вакцинація, мінімальний інтервал між щепленнями від COVID-19 і проти грипу не менше 14 днів. Отже, правильно сплануйте свій час та вакцинуйтеся. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною й ефективною. Особливо важливою вакцинація є для людей із груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби. В Україну надійшли вакцини від грипу виробників «Ваксігрин Тетра», «Інфлувак Тетра» та «Джісі Флю Квадривалент».
Читайте також:COVID-19: на Волині – 679 нових заражень і 30 смертей
