Пенсії у суддів зросли на 23 тисячі - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.32 € 32.11
Пенсії у суддів зросли на 23 тисячі

Хто жив...

Фото ілюстративне.

Пенсії у суддів зросли на 23 тисячі

Служителі Феміди не мають жодних лімітів

В Україні станом на жовтень середня пенсія судді становила 91,2 тис. грн. З початку 2021-го вона зросла на 23 тис. грн, тоді як середня виплата по країні збільшилася всього на 400 грн.

Це випливає із статистики, опублікованої Пенсійним фондом України.

Так, у середньому суддя на заслуженому відпочинку може розраховувати на виплату в розмірі 91,2 тис. грн завдяки перерахунку зарплат колег, які продовжили працювати. 

Так, у середньому суддя на заслуженому відпочинку може розраховувати на виплату в розмірі 91,2 тис. грн завдяки перерахунку зарплат колег, які продовжили працювати. Так, суддя на пенсії може отримувати до 80% заробітної плати того, хто працює на аналогічній посаді.

Крім того, якщо пенсія інших українців обмежена 10 розмірами мінімальної виплати (близько 18 тис. грн), то служителі Феміди не мають жодних лімітів.

Середня ж пенсія по країні збільшилася лише з 3507 до 3915 грн. І це з урахуванням підвищення прожиткового мінімуму, індексації, збільшення тим, хто досяг певного віку та виконав вимоги щодо стажу.

Зазначимо, що пенсія українця рахується за формулою: середня зарплата по країні за три роки помножити на співвідношення середньої зарплати до власної, на стаж у роках та на 1%. Як результат, навіть якщо попрацювати 80 років, то на заслуженому відпочинку можна буде отримати не 80% своєї зарплати, а лише 80% від середньої зарплати по країні за три роки і за умови, якщо ви не заробляли менше.

Читайте також: Скільки живуть і коли виходять на пенсію громадяни різних країн.