Скільки живуть і коли виходять на пенсію громадяни різних країн - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.10 € 30.58
Скільки живуть і коли виходять на пенсію громадяни різних країн

Фото ілюстративне.

Фото: opentv.media.

Скільки живуть і коли виходять на пенсію громадяни різних країн

У Верховній Раді кілька місяців лежить законопроєкт, у якому з 2023 року пропонують підвищувати пенсійний вік для українців — на один місяць щороку. Таким чином, до 2035-го вони можуть виходити на заслужений відпочинок у 61 рік, а не в 60. При цьому, зважаючи на середню тривалість життя наших громадян, чоловіки на пенсії живуть ще близько 8 літ, а жінки — майже 17. Тоді як у європейських країнах цей термін становить приблизно 20 років. Інтернет-видання «Слово і Діло» дослідило, в якому віці виходять на пенсію і скільки в середньому живуть чоловіки та жінки в різних країнах

 

 В Україні вік виходу на пенсію однаковий і для чоловіків, і для жінок — 60 років. А середня тривалість життя різна: 68 років для чоловіків і майже 78 для жінок.

У Росії пенсійний вік для жінок — 60 років, тоді як середня тривалість життя близько 79 років 7 місяців. Чоловіки виходять на пенсію у 65 літ, але живуть в середньому трохи більше 68 років.

У Білорусі жінки йдуть на заслужений відпочинок у 57 років 6 місяців і живуть у середньому 79 років 7 місяців. Для чоловіків же пенсійний вік — 62 роки 6 місяців, а середня тривалість життя — майже 70 літ.

У сусідній з нами Польщі жінки виходять на пенсію в 60 років, чоловіки — в 65. Середня тривалість життя пань за Західним Бугом становить майже 82 роки, а панів — 74 роки 6 місяців.

В інших європейських країнах пенсійний вік вищий, але й середня тривалість життя більша. Наприклад, у Нідерландах громадяни виходять на пенсію у віці близько 66 років. При цьому жінки в середньому живуть близько 83 років, а чоловіки — трохи більше 80.

В Україні чоловіки на пенсії живуть ще близько 8 років, а жінки — майже 17.

У 67 років йдуть на заслужений відпочинок у Греції, Італії, Ісландії та Норвегії. Чоловіки в Греції живуть у середньому 78 років 7 місяців, жінки — 83 роки 7 місяців. В Італії — майже 85 років жінки і майже 81 рік чоловіки. В Ісландії пані живуть в середньому 84 роки, а представники сильної статі — приблизно 81 рік. У Норвегії чоловіки доживають до 81 року, жінки — до 84.

У європейських країнах найвища тривалість життя жінок в Іспанії — майже 86 років, а чоловіків — у Швейцарії (майже 82 роки).

У США всі громадяни виходять на пенсію у 67 літ. Чоловіки в середньому живуть трохи більше 76 років, а жінки — майже 81. Пенсійний вік у Канаді — 65 років, а середня тривалість життя становить близько 84 років для жінок і трохи більше 80 років для чоловіків.

У Китаї на пенсію виходять рано порівняно з іншими країнами: жінки — в 50–55, чоловіки — в 60. При цьому жінки в середньому живуть більше 80 років, а чоловіки — майже 75.

Слава ДІЛО.
Джерело: slovoidilo.ua.

Читайте також:  У 70 років вперше стала мамою.