Курси НБУ $ 36.69 € 39.54
Новий штам коронавірусу Омікрон: як він виник і чим небезпечний

Мутований варіант набирає темпів поширення.

Фото з відкритих джерел.

Новий штам коронавірусу Омікрон: як він виник і чим небезпечний

Новий штам коронавірусу Омікрон (B.1.1.529) з Африки міг утворитися в організмі людини, яка після перенесеного COVID-19 мала слабкий імунітет і не змогла повністю вилікуватися

Така гіпотеза про походження нової мутації – одна з тих, які розглядають у Всесвітній організації охорони здоров'я.

Про це розповіла представниця ВООЗ Марія ван Керкхове в інтерв'ю Financial Times, яка очолює технічну групу у підрозділі надзвичайних захворювань. Водночас мутований варіант набирає темпи поширення – його зафіксовано в низці європейських країн, які починають закривати кордони для іноземців і відправляти на карантин своїх громадян.

 У світі прогресує небезпечний COVID-штам Дельта, через який продовжують помирати пацієнти у всіх країнах.

Раніше організація після термінового засідання позначила південноафриканський штам як «той, що викликає занепокоєння». Експертка, коментуючи інформацію про нього, закликала не звинувачувати країни, де виявили варіант. За її словами, реагувати потрібно адекватно і не піддаватися панічним настроям.

Вона також нагадала, що у світі прогресує небезпечний COVID-штам Дельта, через який продовжують помирати пацієнти у всіх країнах.

«Не можна забувати, скільки людей ним заражено», – сказала ван Керкхове.

Представниця ВООЗ додала, що за мутаціями коронавірусу, зокрема й за штамом Омікрон, потрібно уважно стежити та проводити більше тестів.

Читайте також: Новий штам коронавірусу «Омікрон» уже виявили у Великій Британії, Німеччині, Італії та Бельгії

Telegram Channel