Волинянам, які тримають три і більше корови, виплачуватимуть допомогу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.32 € 32.11
Волинянам, які тримають три і більше корови, виплачуватимуть допомогу

Селянам потрібна підтримка.

Фото ілюстративне.

Волинянам, які тримають три і більше корови, виплачуватимуть допомогу

Селянам потрібна поміч держави

У 2022 році із бюджету області планують виділити один мільйон гривень для підтримки власників трьох і більше корів.

Про це стало відомо під час засідання чергової сесії Волинської обласної ради 9 грудня, інформує ІА Волинські новини. 

Як зазначив депутат облради Тарас Щерблюк, у сусідній Львівській області у 2021 році виділили 27 мільйонів гривень з бюджету на підтримку аграрного сектора. У той же час у проекті бюджету Волині на 2022 рік виділяють 1 мільйон гривень на підтримку власників трьох і більше корів і 1 мільйон з резервного фонду на пасовища.

– Скажіть, чи це справді забезпечить розвиток тваринництва, – звернувся він до начальника управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Юрія Горбенка.

Читайте також: Молока – не буде, або Чому власниця сімейної молочної ферми на Волині може пустити корови на м’ясо

Він додав, що нещодавно у Верховній Раді прийняли законопроект № 5600, який передбачає, що маленький фермер-одноосібник буде платити півтори тисячі гривень податку за один гектар землі.

«Нам потрібно підтримати волинського фермера-одноосібника, щоб він не загнувся. Сьогодні мінеральне добриво коштує 25 тисяч гривень і що йому у такому випадку робити, як засіяти поле, чим підживити? Адже вже через рік ми побачимо, що буде відбуватися у супермаркетах», – наголосив обранець громади.

На це Юрій Горбенко відповів, що на Волині тваринництво, зокрема молочне скотарство, утворює бюджет не лише галузі АПК, а й окремої сім’ї.

«Ми сконцентрували кошти, щоб створити умови для утримання корів людьми, допомогти їм організувати випасання худоби на хороших пасовищах», – наголосив головний аграрник області.