Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
Луцька аптека-музей отримує сировину для виготовлення ліків з різних куточків світу

Тут створюють ліки за колишніми рецептами.

Фото: volynua.com.

Луцька аптека-музей отримує сировину для виготовлення ліків з різних куточків світу

З використанням імпортованого готують мазі, супозиторії, бовтанки

Луцька аптека-музей продовжує виготовлення лікарських форм за старовинною рецептурою та заготовок, що прибувають з різних куточків світу.

Про це «ВолиньUA» розповів завідувач луцької історичної аптеки Злоцьких Сергій Семенович.

Луцька аптека-музей одна із шести в області, яка спеціалізується на виготовленні м'яких лікарських форм, такі як мазі, супозиторії, бовтанки. Ліки виготовляють за колишніми рецептами. Також заклад зберігає до наших днів рецепти, за якими виготовляли ліки сто років тому.

«Сьогодні, аптека-музей в Луцьку продовжує зберігати в собі колишні рецепти приготування ліків. Стіни закладу доповнюються старовинними речами, які притаманні фармацептії початку ХХ століття.

- Виготовляємо мазі, супозиторії, бовтанки, для їх приготування отримуємо заготовки з усіх куточків світу: Чилі, Парагваю, Перу, крохмалю з Франції», - розповідає провізор аптеки-музею Сергій Семенович.

 Виготовляємо мазі, супозиторії, бовтанки, для їх приготування отримуємо заготовки з усіх куточків світу: Чилі, Парагваю, Перу, крохмалю з Франції», - розповідає провізор аптеки-музею Сергій Семенович.

В закладі продовжують традиції фармації, щодня люди звертаються з рецептами по виготовленню ліків. Як бачимо, така справа є затребувана в наш час, хоча й занепадає.

«На жаль, втрачається такий сегмент фармації, де ліки готують. Це відбувається з різних причини. Має бути відповідна технічна база, кадровий потенціал, який сьогодні втрачається», - каже провізор.

- Це й не дивно, адже нині виготовлення ліків набуло широкого простору, їх виготовляють відповідні фабрики. Заготівля рослин в виготовлення ліків за рецептами лишається актуальною, але з меншим попитом.

Читайте також:Це вражає: Батько смертельно хворого хлопчика сам створив ліки

Реклама Google

Telegram Channel