Курси НБУ $ 41.49 € 45.19
Пелюшковий дерматит: профілактичні дії та лікування

Фото uainfo.org.

Пелюшковий дерматит: профілактичні дії та лікування

Дитяча шкіра занадто сприйнятлива до зовнішніх факторів подразнення, викликаючи дискомфорт та проблеми для малюка

Тому будь-яке втручання ззовні призводить до подразнення. Воно проявляється у вигляді попрілості, висипу або почервоніння. Якщо батьками використовуються підгузки, тоді йдеться про пелюшковий дерматит.

Це просте в лікуванні захворювання, яке з'являється у ділянці статевих органів або сідниць дитини. Чинники впливу можуть бути фізичними, механічними або мікробними. Лікувати пелюшковий дерматит потрібно вже і зараз. Ефективним рішенням може стати Бепантен та інші альтернативні лікарські препарати.

Причини розвитку хвороби

Фахівці та лікарі виділяють кілька причин виникнення проблеми:

  • підвищена вологість під підгузками;

  • відсутність нормальної циркуляції повітря;

  • наявність хімічних подразників;

  • схильність до алергічних реакцій;

  • порушення з боку виділень (у сечі міститься велика кількість аміаку).

Своєчасне лікування пелюшкового дерматиту сприяє збереженню шкіри в ідеальному стані. Якщо причина не в бактеріальній та грибковій інфекції, то процедура лікування максимально спрощується із застосуванням різних кремів та мазей. Іноді цю проблему плутають із алергією, тому для точного діагностування дитину потрібно показати лікареві.

Симптоматика

Батькам необхідно знати, що таке пелюшковий дерматит, щоб за симптомами відразу звернути увагу на проблему. До основної симптоматики треба зарахувати:

  • почервоніння шкіри в ділянці пахових складок;

  • лущення шкіри;

  • наявність невеликих пухирців;

  • підвищення температури;

  • рожеві папули.

При розвитку захворювання дитина може часто плакати, а під час купання та попадання води на пошкоджені ділянки у дитини починається невдоволення.

Профілактичні заходи

Пелюшковий дерматит у дітей можна попередити, якщо користуватися рекомендаціями від лікарів. Правильне харчування та дотримання правил гігієни – основні рекомендаційні поради. Важливо дотримуватися балансу вологості шкіри, виключаючи пересушування. Підмивати дитину потрібно після кожного спорожнення кишківника, виключаючи розвиток несприятливої ​​мікрофлори. Коли немає можливості використовувати ванну, тоді рекомендується брати спеціальні гігієнічні серветки.

Повітряні ванни – ще один простий спосіб дати шкірі дихати та виключити розвиток дерматиту. Після кожної зміни підгузника рекомендується дати дитині походити кілька хвилин без нього, знизивши навантаження на шкіру.

Реклама Google

Telegram Channel