Курси НБУ $ 41.49 € 45.19
Підприємців оштрафували на 160 тисяч гривень за рекламу російською мовою

Станом на 1 лютого Держпродспоживслужба виявила у Харкові 64 «мовні» порушення.

Фото УНІАН.

Підприємців оштрафували на 160 тисяч гривень за рекламу російською мовою

У Харкові оштрафували підприємців, які розміщували зовнішню рекламу російською мовою. Загальна сума штрафів становить 160 тисяч гривень

Про це повідомляється у Telegram-каналі «Мова.Харків», пише УНІАН.

Волонтери зробили запит у Харківське управління Держпродспоживслужби. У відповіді на запит було зазначено, що працівники служби уважно стежать за тим, яка зовнішня реклама з'являється у місті. 

«Хороша мотивація українізуватися для порушників».

Станом на 1 лютого Держпродспоживслужба виявила 64 порушення. Підприємці продовжують розміщати рекламу російською мовою, попри те, що закон про мову вже давно набув чинності.

У 57 випадках порушення були покарані штрафами. Загалом, харківським підприємцям довелося заплатити за рекламу російською мовою 160 тисяч гривень. Окрім цього, бізнесмени отримали приписи про необхідність змінити рекламу та замінити мову.

«Хороша мотивація українізуватися для порушників», - додали у Telegram-каналі.

Читайте також: На Рівненщині селяни скаржаться на вантажівки, які блокують рух у селі​.

Нагадаємо, в Україні з 16 січня 2021 року набули чинності норми закону про обслуговування споживачів українською мовою. Згідно зі статтею 30 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, мають обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари й послуги українською мовою. За порушення цього положення передбачено штрафи. Цей закон Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року.

Реклама Google

Telegram Channel