Курси НБУ $ 36.57 € 37.42
На Рівненщині перевіряють укриття (Фото)

Фото: ДСНС Рівненської області.

На Рівненщині перевіряють укриття (Фото)

Рятувальники долучаються до позапланових обстежень захисних споруд цивільного захисту області

Наявність та утримання захисних споруд у належному стані надзвичайно важливе завдання, адже воно напряму стосується безпеки жителів області у випадку виникнення надзвичайної ситуації. Організація обліку, контроль за утриманням, порядок утримання, потребу у захисних спорудах чинним законодавством покладено на місцеву владу, повідомляє ДСНС Рівненської області.

В усіх районах області рятувальники ГУ ДСНС спільно з представниками влади та місцевого самоврядування проводять оцінку готовності до використання за призначенням захисних споруд на об’єктах суб’єктів господарювання різних форм власності.

Разом з тим місцева влада не може виключити з обліку захисні споруди цивільного захисту без погодження ДСНС України, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, в тому числі здійснює заходи державного нагляду.

 

 Тому в усіх районах області рятувальники ГУ ДСНС спільно з представниками влади та місцевого самоврядування проводять оцінку готовності до використання за призначенням захисних споруд на об’єктах суб’єктів господарювання різних форм власності.

 

 Під час перевірок звертається особлива увага на технічний стан вхідних дверей, захисних властивостей, системи життєзабезпечення, наявність та порядок оформлення відповідної документації.

 

 Оцінка стану готовності захисних споруд здійснюється щороку з метою виявлення недоліків у стані утримання та експлуатації захисних споруд, передбачення заходів щодо приведення захисних споруд в готовність до використання за призначенням.

Додатково:

згідно з чинними в Україні нормативними документами укриття населення здійснюється в захисних спорудах цивільного захисту до яких належать:

- СХОВИЩЕ – герметична споруда для захисту людей, якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів;

- ПРОТИРАДІАЦІЙНЕ УКРИТТЯ – негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого випромінення у разі радіактивного забруднення місцевості;

- Швидко споруджувана захисна споруда цивільного захисту – захисна споруда, що зводиться із спеціальних конструкцій за короткий час для захисту людей від дії засобів ураження в особливий період.

Для захисту людей у мирний час та особливий період використовуються споруди подвійного призначення та найпростіші укриття. Для бажаючих, більш детально ознайомитись з порядком укриття населення у захисних спорудах можна у ст.32 Кодексу цивільного захисту України.

Читайте також: На Рівненщині «накрили» підпільну гуральню (Фото).

Telegram Channel