На Волині в рази зменшилась кількість вакансій (Відео, фото)
На ринку праці Волині зараз у п’ять разів менше вакансій, ніж було до повномасштабної війни
Пів сотні людей, які виїхали із зони бойових дій на Волинь, зареєструвалися як безробітні, – розповів Суспільному директор обласного центру зайнятості Роман Романюк.
Усього в області 7 тисяч 500 осіб стоять на обліку. Зі слів директора, це приблизно така ж кількість як і минулого року у цей період.
Які вакансії доступні у Луцьку та області
Нині в Луцьку є 110 вакансій. «Це і виробництво, де працюють виробництва, сфера обслуговування, швачки, пекарів було п'ять вакансій. Коли люди з інших регіонів шукають роботу, то ми не дивлячись на те, чи є така вакансія чи немає, ми знаючи роботодавців обдзвонюємо і кажемо: у нас є такі й такі, те й те уміє», – каже директорка Луцького центру зайнятості Ольга Шишова.
Загалом в області зараз найбільш затребувані вакансії водіїв автотранспортних засобів, – розповів директор обласного центру зайнятості Роман Романюк. З його слів, за день до війни, 23 лютого на Волині було 2,5 тисячі вакансій. Зараз доступні – 500.
За день до війни, 23 лютого на Волині було 2,5 тисячі вакансій. Зараз доступні – 500.
Хто звертається в Луцький центр зайнятості
Зі ста вимушених переселенців, які звернулися в Луцький центр зайнятості від початку війни, десятьох зареєстрували як безробітних, – каже директорка Олена Шишова. Розповідає: більшість готові одразу працевлаштуватися, а не ставати на облік.
У Луцький міський центр зайнятості прийшла Юлія Нестеренко. Каже: разом з сином через війну виїхала з Броварів Київської області. До війни жінка працювала інженером зв’язку.
«Мені треба дитину годувати, нам треба виживати, бо зарплата – місяць. Усі заощадження повитягували, зараз треба буде відпрацьовувати, віддавати. Під Броварами багато боїв, грохотало так, що будинок хитався, це неможливо було, психіка узагалі зірвана», – розповідає жінка і додає, що готова взятися за будь-яку роботу.
Вимушений переселенець Олексій Дворський каже: теж хоче працевлаштуватися, щоб утримувати родину. Його рідне місто Пологи на Запоріжжі – окуповане.
«Виїхали сім’єю, двоє дітей і я. З нами також куми. Були уже тут тиждень тому, шукали вакансії, але трохи не підійшло, бо то не додзвонився, то вже заброньовано. По моїй професії, на жаль, нічого немає. Я працював апаратником на хімзаводі», – розповів чоловік.
Зі слів директорки, найбільше звернень у Луцькому центрі зайнятості від людей, які вимушено виїхали з Києва і Київської області – це 36 осіб.
Читайте також: Життя з нуля: Як на Волині працевлаштовують переселенців (Відео)