Курси НБУ $ 29.25 € 30.91
Через війну в Україні може бути дефіцит солі

Підприємство не може працювати в таких умовах.

Фото: УНІАН.

Через війну в Україні може бути дефіцит солі

У Донецькій області через обстріли РФ зупинило роботу найбільше в Європі підприємство з солевидобутку

Найбільше у Європі підприємство з видобутку солі – ДП «Артемсіль» – у квітні через бойові дії зупинило роботу і відвантажило всі запаси готової продукції.

Про це розповів  в.о. директора підприємства «Артемсіль» Віктор Юрін у коментарі «Вільному Радіо», передає ТСН.

«Підприємство не працює, простоює, згідно з наказом, до невизначеного часу. Обстріли постійні, частково зруйнована адміністративна будівля. Були прямі влучання в рудники, матеріальний склад. Виробничий процес неможливий. Ми ж не піддамо людей небезпеці», – каже очільник підприємства.

За його словами, більшість мешканців Соледара – співробітників ДП «Артемсіль» – вже евакуювались. Більшості працівників адміністрації, інженерно-технічних робітників також немає на місці.

Підприємство не працює, простоює, згідно з наказом, до невизначеного часу. Обстріли постійні, частково зруйнована адміністративна будівля. Були прямі влучання в рудники, матеріальний склад.

Юрін повідомив, що підприємство зупинило роботу ще у квітні, бо стало неможливо вивозити залізницею готову продукцію з Соледара.

«Нашу вузлову станцію «Сіль», куди ми підтягували вагони зі своїх під’їзних шляхів, регулярно обстрілюють. «Артемсіль» в основному орієнтована на відвантаження продукції залізничним транспортом. Автомобільним транспортом ми можемо вивозити тільки незначну частину. А якщо залізниця не працює, ми теж фактично не можемо», — пояснив в.о. директора.

У квітні також вивезли всі запаси готової продукції у торговельні мережі.

Віктор Юрін вважає, що тепер Україні доведеться експортувати більше солі з-за кордону. За словами директора, зупинку підприємства відчують на собі й іноземні споживачі.

«Ми були найбільшим підприємством з видобутку солі у Європі. Серед наших постійних клієнтів — Угорщина, Польща, Грузія, Молдова, Азербайджан, Румунія», — підсумував він.

Читайте також: Шольц пообіцяв допомогти Україні у відновленні експорту зерна.

Telegram Channel