Курси НБУ $ 41.61 € 43.82
Експерти підрахували, скільки робочих танків залишилось у рф та що є на базах зберігання

Брухту точно багато.

Фото: Цензор.НЕТ.

Експерти підрахували, скільки робочих танків залишилось у рф та що є на базах зберігання

Армія РФ вже втратила понад 40% від загальної кількості стройових танків, які були в неї перед вторгненням

Збройні Сили України вже знищили та захопили понад 1400 танків армії РФ, частина з них взагалі була кинута екіпажами у цілком вправному стані і тепер активно боронить українську землю. Для розуміння кількості знищених машин, то у російській танковій бригаді за штатом 93 танки. А в умовній батальйонно-тактичній групі - 31 машина, передає УНІАН.

А загальна кількість втрат у танках армії РФ з 24 лютого складає понад 40% від кількості всіх машин у строю станом на 2021 рік.

Кількість танків в армії РФ у строю напередодні вторгнення

Зокрема для оцінки початкової кількості машин можливо скористатися базою даних військових потенціалів країн Military Balance від авторитетного британського Міжнародного інституту стратегічних досліджень.

Загальна кількість втрат у танках армії РФ з 24 лютого складає понад 40% від кількості всіх машин у строю станом на 2021 рік.

У ній станом на 2021 рік значиться, що у всіх збройних силах РФ у строю знаходиться 3330 одиниць танків всіх модифікацій. Валова частина з них, 2840 танків, були у сухопутних військах, інші - у повітряно-десантних військах, морській піхоті та військах берегової оборони.

Також добре видно, що наймасовішим з них є Т-72Б3, які є модернізацією Т-72Б шляхом встановлення нового потужнішого двигуна, тепловізійного прицілу, цифрових радіостанцій, оновлення системи управління вогнем, а також нового динамічного захисту.

Загалом розподілення по типах виглядає наступним чином:

  • Т-72 старих версій: 650 одиниць
  • Т-72Б3: 1770 одиниць
  • Т-80 старих версій: 360 одиниць
  • Т-80БВМ: 190 одиниць
  • Т-90: 360 одиниць

Кількість танків в армії РФ на базах зберігання напередодні вторгнення

Також Military Balance містить дані щодо орієнтовної кількості російських танків на базах зберігання. Мова йде про 10090 одиниць, з яких 7 тисяч - Т-72, 3 тисячі - Т-80, а також до 90 одиниць Т-90.

У базі немає даних щодо кількості танків застарілих версій, таких як Т-55 та Т-62, хоча останні вже знімаються з баз зберігання. Оцінити приблизну кількість машин можливо, якщо підняти дані за 2014 рік. Відповідно до них на складах у РФ ще може знаходитись 2,8 тисячі одиниць Т-55 та 2,5 тисячі одиниць Т-62. Але відомо, що Т-62 активно йшли у Сирію для армії Асада. 

Також у базі за 2014 міститься інформація про наявність на консервації 2000 танків Т-64 всіх версій, які армія РФ почала знімати з озброєння на початку 2010-х років. Але саме Т-64 Кремль доволі активно кидав на Донбас з 2014 року.

Таким чином максимальна кількість танків на базах зберігання у РФ становить, гіпотетично, до 28,5 тисяч та розподілена наступним чином:

  • Т-55: до 2800 одиниць
  • Т-62: значно менше 2500 одиниць
  • Т-64: значно менше 2000 одиниць
  • Т-72: до 7000 одиниць
  • Т-80: до 3000 одиниць

Але така кількість є виключено «паперовою» та може використовуватись РФ виключно у якості «міфу» про свої величезні запаси. Це пов’язано з тим, що зберігання будь-якої військової техніки, це доволі складний та витратний процес. Для розуміння, це складніше, ніж тримати в гаражі протягом десятиліть автомобіль, щоб при першій же необхідності завести його з «півобороту».

Наявні знімки таких баз демонструють, що вони нагадують звалища металобрухту, а не бази з військовою технікою. А те, що їх взагалі регулярно фотографують добре говорить про якість охорони таких об’єктів та їх цінність.

Точніше те, що нічого цінного там вже давно немає, включно із проводкою, яку видерли, щоб здати у пункт прийому кольорових металів. Не говорячи вже про радіостанції та приціли.

Саме тому, навіть відносно «пристойні» зразки з баз зберігання, які ще в теорії можливо відновити, потребують кропіткої роботи з повного перебирання та комплектації заново. А валова кількість з цих 28,5 тисяч корпусів танків, якщо чомусь і загрожують, то виключно екології. 

Читайте також: Дефіцит пального не вдається швидко подолати - пояснення експерта.

Реклама Google

Telegram Channel