Курси НБУ $ 29.25 € 30.91
Уряд задумав зменшити армію чиновників на 100000

Загальна чисельність чиновників 204 тис. осіб.

Фото ілюстративне.

Уряд задумав зменшити армію чиновників на 100000

Упродовж місяця депутати Верховної Ради та Кабмін напрацюють план оптимізації державного апарату

Це зекономить десяткм мільярдів гривень. Про це пише Погляд. 

Що ще відомо про нову реформу держслужбовців.

1) Скорочення кількості чиновників не означає скорочення державних видатків. Точніше скорочення державних видатків буде не суттєве.

2) Скорочення кількості чиновників - це є не кінцевою метою, а наслідок скорочення функцій та повноважень. 

Тобто мета і сенс скоротити непотрібні функції (отримання якихось дурнуватих довідок, дозволів тощо), а зі скороченням функцій і відпаде потреба у конкретних структурних підрозділах. 

Тобто мета і сенс скоротити непотрібні функції (отримання якихось дурнуватих довідок, дозволів тощо), а зі скороченням функцій і відпаде потреба у конкретних структурних підрозділах. 

Другим у цьому пункті є оптимізація структурних підрозділів із різних ЦОВВ, які дублюють функції один одного.

3) Диджиталізація дасть скорочення кількості бюрократів, але не витрат. Умовно диджиталізація дозволить звільнити 3-х чиновників із середньою з/п 15 тис. грн.  Але замість них треба буде найняти висококваліфікованого працівника для контролю за автоматизованими процесами та/або проект-менеджера, наприклад, на 45 тис. грн/міс.

4) Реально скорочення державних видатків лежить у дуже непопулярній сфері - велика кількість людей, які отримують гроші через бюджет. Це соціальні виплати (у т.ч. субсидії), стипендії... Ну і дуже, і дуже непопулярне питання - пенсії. 

У 2021 дефіцит Пенсійного фонду склав 200 млрд грн, тобто це ті гроші платників податків, які треба було перенаправити на виплати поточних пенсій.  Саме хронічна збитковість ПФУ (у 00-х вона складала 15%, а зараз - 40%) призводить до вигадування нових податків, щоб наповнити ПФУ. Наприклад, на мобільний зв'язок, на першу реєстрацію авто.

А тепер порівняйте. У статті Forbes  йдеться, до на держапарат у 2022 році передбачено 60 млрд грн. 

Загальна чисельність чиновників 204 тис. осіб. Тобто якщо навіть вдасться скоротити на 100 тис., то максимальна економія 30 млрд грн (хоча це дуже грубий підрахунок, бо у витрати на держапарат закладені відрядження, ремонти будівель, комунальні послуги, закупівля техніки тощо). Отже, 30 млрд і 200 млрд.

Читайте також: Макрон, Шольц і Драгі прибули в Україну.

Telegram Channel