Курси НБУ $ 29.25 € 30.40
Град, смерчі й тропічна спека: розказали про погоду в липні

На Заході буде дуже спекотно.

Фото: Без Табу.

Град, смерчі й тропічна спека: розказали про погоду в липні

Дощі йтимуть у північних та західних областях, а також на Вінниччині. Менша кількість опадів буде в південних областях, особливо в Херсонській області та в Криму

У липні температура повітря буде близькою до норми, але почастішають опади у вигляді злив та грозових дощів.

Середня місячна температура повітря цьогоріч становитиме в липні +20...25°С, заявив заступник директора Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко, передає «Сьогодні».

«Липень - зазвичай найтепліший місяць року. У Карпатах спостерігатиметься температура в межах 16-18 градусів тепла. Ці температурні показники на один-три градуси вищі, ніж у червні, але вони в межах кліматичної норми. Це нова норма, за підсумками спостережень за 30-річний період з 1991 по 2020 рік. Вона на два градуси вища, ніж попередня, із 1961 по 1990 рік», - пояснив фахівець.

У другий місяць літа в Україні очікуються сильні опади: зливи, а також дощі з грозами та градом.

Цього літа в Україні очікуються аномально високі температури. Особливо спекотно буде в західних областях.

«Це літній характер погоди. Висока температура і потім зміна її на холоднішу утворюватимуть смерчі, особливо в степових районах, їх буде більше, ніж у червні. Така картина спостерігалася наприкінці червня в Східній Європі», - додав Прокопенко.

Місячна кількість опадів у липні очікується на рівні 34-91 мм (у Карпатах і місцями на Прикарпатті буде до 155 мм), що також у межах норми.

Дощі йтимуть у північних та західних областях, а також на Вінниччині. Менша кількість опадів буде в південних областях, особливо в Херсонській області та в Криму.

Цього літа в Україні очікуються аномально високі температури. Особливо спекотно буде в західних областях.

Червень може стати на 1-2°С теплішим, порівняно з середніми даними за останні 30 років. Водночас температура повітря впродовж місяця, ймовірно, відповідатиме типовому липню.

17 червня в Україні, крім більшості районів західних, східних областей і Криму, надзвичайний рівень пожежної небезпеки.

Читайте також: Війна може позбавити світ трьох урожаїв української пшениці

Telegram Channel