Курси НБУ $ 36.57 € 37.38
Історичний день не лише для України, а й для Європи та світу? – Порошенко на CNN про надання нашій державі статусу кандидата в ЄС

Політик каже, що путін веде війну проти всього світу.

Скрін із відео CNN.

Історичний день не лише для України, а й для Європи та світу? – Порошенко на CNN про надання нашій державі статусу кандидата в ЄС

«Ми воюємо за свободу, демократію та за весь світ», – каже п'ятий президент

Надання Україні статусу кандидата в члени ЄС є потужною зброєю проти путіна – про це Петро Порошенко заявив в ефірі телеканалу CNN. 

Ведучий запитав Порошенка, чи не надто довго Євросоюз зважується на членство України в ЄС: «Що стосується перспективи членства України в ЄС, 8 років тому, у 2014 році  ви підписали Угоду про асоціацію з Європейським Союзом. З того часу, звісно, Росія вже двічі вторглася в Україну. У 2014 році, і тепер у 2022 році. Принесла руйнівні наслідки. Чи не думаєте ви, що ЄС дуже повільний у своєму русі щодо перетворення вашого членства на реальність?», – запитав журналіст. 

Слід забезпечити депутінізацію світу, Європи і росії. І от в цьому розумінні статус кандидата на членство в ЄС також є зброєю.

«Перш за все, коли мене було обрано президентом України, Росія вже окупувала чи не весь Донбас. Протягом  2014-2015 років мені як Верховному Головнокомандувачу і українським Збройним Силам вдалося звільнити дві третини окупованого Донбасу. Хотів би сказати, що ми не лише підписали Угоду про асоціацію, але й імплементували 70% пакету реформ на шляху до отримання статусу кандидата в ЄС. І звісно, що ми б хотіли отримати членство раніше», – нагадав Порошенко. 

П’ятий Президент наголосив, що рішення про надання статусу кандидата в члени ЄС – історичний день не лише для України, а й для європейської та світової історії.

«Тому що путін веде війну проти всього світу, всього демократичного світу. І воюємо ми тут і зараз не лише за суверенітет і територіальну цілісність України. Ми воюємо за свободу, демократію та за весь світ. І ми воюємо також за те, щоб не було ніяких зон чи сфер впливу росії. А тому слід забезпечити депутінізацію світу, Європи і росії. І от в цьому розумінні статус кандидата на членство в ЄС також є зброєю. Як і та зброя, що надається Сполученими Штатами. Яким також є Акт про лендліз. Як і міжнародна допомога, яку ми отримуємо загалом», – резюмує Порошенко.

Останні новини: 

Усі новини російсько-української війни – тут.

Telegram Channel