Курси НБУ $ 36.57 € 37.38
Експертка пояснила, що насправді міститься в «ядерній валізці»

Там - не червона кнопка.

Фото: ТСН.

Експертка пояснила, що насправді міститься в «ядерній валізці»

У «ядерній валізці», яку носять за лідерами держав з ядерним статусом, розташована не червона кнопка запуску ракет, а система, через яку президент може зв'язатися зі своїми відповідними силами

Ця валіза з'єднана із системою попередження ракетного удару. Про це дослідниця центру російських та євразійських студій Гарвардського університету, експертка з питань ядерної безпеки Мар’яна Буджерін розповіла «Радіо НВ «, передає ТСН.

«Це фактично система, через яку головнокомандувач, президент, може зв'язатися зі своїми силами, штабом сил цього ядерного стримування», ­– пояснила вона.

Експертка уточнила, що ця валіза з'єднана із системою попередження ракетного удару, і якщо з військових супутників надходить інформація про загрозу, то система подає певний знак. Після цього відбувається перевірка, чи справді сигнал тривоги надійшов обґрунтовано. Якщо ні, то він скасовується.

Валіза з'єднана із системою попередження ракетного удару, і якщо з військових супутників надходить інформація про загрозу, то система подає певний знак.

«Якщо дійсно є ось удар, ракета, скажімо, що летить у напрямку цієї самої Росії, тоді президент має певні коди, які він може ввести в цю систему для того, щоб вона активізувалася. У нього тепер є прямий зв'язок зі штабом цих стратегічних сил, відповідно цей штаб має зв'язок аж до всіх цих частин, людей, командних пунктів, що керують цими ракетами. І через систему кодів надається фактично авторизація запуску ракети», – пояснила Буджерін.

«Але ця система дійсно багатоступенева і складна. Ось, скажімо, тієї ж червоної кнопки її не існує», – зауважила експертка.

Вона додала, що президент може ухвалити рішення і здійснити ядерний удар у відповідь у період від 15 до 30 хв.

Читайте також: «Ношу в серці дорогу й вимучену Україну»: Папа Римський відреагував на удар по ТЦ у Кременчуку.

Telegram Channel