Курси НБУ $ 36.57 € 37.42
Повернути в ефір: петиція щодо «Прямого», «5 каналу» та «Еспресо» набрала необхідну кількість голосів

Волинь-нова

Повернути в ефір: петиція щодо «Прямого», «5 каналу» та «Еспресо» набрала необхідну кількість голосів

Петиція про повернення в цифровий ефір українських телеканалів «Прямий», «5 канал» та “»Еспресо» набрала необхідну кількість голосів для розгляду

За інформацією на сайті Кабінету Міністрів станом на п’ятницю, 1 липня, петицію підписали 25014 осіб з 25000 необхідних, пише Прямий.

Відомо, що після цього її мають розглянути представники уряду.

Про підтримку або непідтримку електронної петиції публічно оголошує на офіційному сайті прем’єр-міністр України.

4 квітня державний концерн РРТ без попередження викинув з ефіру три загальнонаціональні мовники, а керівництво країни ігнорує заклики медіаспільноти щодо обмеження свободи слова в Україні, на сайті Кабінету Міністрів створили петицію про повернення в цифровий ефір українських телеканалів «ЕСПРЕСО», «5 канал» і «ПРЯМИЙ».

Нагадаємо, у зв’язку з тим, що 4 квітня державний концерн РРТ без попередження викинув з ефіру три загальнонаціональні мовники, а керівництво країни ігнорує заклики медіаспільноти щодо обмеження свободи слова в Україні, на сайті Кабінету Міністрів створили петицію про повернення в цифровий ефір українських телеканалів «ЕСПРЕСО», «5 канал» і «ПРЯМИЙ».

Як заявив п’ятий президент України, лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко, відключення телеканалів «Прямий», «5 каналу» та «Еспресо» від цифрового мовлення не сприяє майбутньому членству України в ЄС та збереженню єдності суспільства у протистоянні російському вторгненню. Крім того, він закликав не допустити «путінізації» України.

Додамо, надзвичайний і повноважний посол України в США(2015-2019) Валерій Чалий заявив, що рішення відключити «Прямий», «5 канал» та «Еспресо»є не військовою, а політичною цензурою. Ініціатори такого рішення могли дивитися на рейтинги та аналізувати, що вони втрачають.

Крім того, раніше народні депутати Тарас Батенко та Ярослав Юрчишин закликали повернути цифрове мовлення «Прямого», «Еспресо» та «5 каналу».

Також, як повідомлялося раніше, співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час засідання Верховної Ради України заявила, що патріотичні телеканали «Прямий», «5 канал» та «Еспресо» мають відновити в цифровому мовленні, тому що свобода слова є однією з основ демократичної держави.

Тим часом на початку травня у посольстві США теж прокоментували відключення з етеру трьох загальнонаціональних каналів – «Еспресо», «5-й» і «Прямий». Там нагадали, що США завжди підтримували плюралізм незалежних голосів.

Telegram Channel