
Маскувальний костюм користується великим попитом!
У Рівному волонтерки виготовляють кікімори (Відео)
Роблять їх на замовлення бійців ЗСУ, вже надіслали у різні області України 11 кікімор
У Рівному волонтерки виготовляють маскувальні костюми для військових. Але кількість охочих допомагати виготовляти маскувальний одяг, кажуть у благодійній організації Руєвит, значно зменшилась, а попит на кікімори залишається високим.
Майстрині розпускають тканинний мішок на нитки, потім нарізають на квадрати розміром 30 на 30 сантиметрів. Після цього витягують нитки та вплітають їх у сітку, — каже Суспільному волонтерка.
«Військові потребують маскувальні кікімори, але ціна на них висока. Тож ми вирішили виготовляти їх власноруч», — розповідає волонтерка Олена Миронець.
«Військові потребують маскувальні кікімори, але ціна на них висока. Тож ми вирішили виготовляти їх власноруч», — розповідає волонтерка Олена Миронець.

Для виготовлення однієї кікімори роблять орієнтовно три тисячі вузлів. Виготовляють ще зі шматків камуфляжної тканини, обирають її в залежності від місцевості, де військовий перебуває.
«Якщо вони в степах, південь, десь на Донеччині, то вони просять конкретний колір. Якщо десь в лісах більше, то відповідно просять кікімори зеленого кольору», — каже Олена Миронець.

У благодійній організації Руєвит вже виготовили 11 таких накидок та відправили їх у різні області України.
«Було дуже важко, тому що це робиться складніше, ніж сітка. Почали шукати якісь шматочки, відходи сітки. І першу виготовляти було дуже складно. Але буквально за два тижні наші дівчата, наші майстрині почали створювати шедеври», — говорить волонтерка Галина Кавюк.
На виготовлення одного маскувального костюма витрачають в середньому два тижні. Важить він до п'яти кілограмів.

Кількість охочих допомагати робити маскувальний одяг зменшилася в рази, додають волонтери. Не вистачає і матеріалів для плетіння кікімор. Майстриня Наталія Андрєйкова закликає долучатися до їхньої роботи:
«Напевно, в нас люди вже вирішили, що вже все. Якось трохи згасли — хоча ні, не трохи, а сильно згасли. Я закликаю, допомагайте! Хоча б плести сітки. Це дуже потрібно і те, що дуже витрачається швидко. І їх не може бути багато, їх завжди мало, вони завжди потрібні».
Читайте також: «Я купив ЗСУ броньовик: волонтери оголосили збір коштів на бронемашини для Десантно-штурмових військ»
